OnePlus TV - aktualizacja wprowadza obsługę Netflix'a

Niedawno zaprezentowany telewizor od OnePlus'a własnie otrzymał istotną aktualizację oprogramowania.

OnePlus to bardzo specyficzna firma z branży elektroniki użytkowej. Startup bardzo szybko odnalazł swoje miejsce na rynku i zamienił się w świetnie prosperującego producenta smartfonów. Początkowy system zaproszeń i ograniczona produkcja zostały zastąpione przez stały cykl wydawniczy i masowe wytwarzanie atrakcyjnych cenowo flagowców.

OnePlus TV - aktualizacja wprowadza obsługę Netflix'a

Od wprowadzenia na rynek pierwszego smartfona OnePlus One minęło już ponad pięć lat. W tym czasie na rynku pojawiło się wiele świetnych modeli, a OnePlus zamienił się firmę, która liczy się na rynku.

Ostatnimi czasy OnePlus wprowadził do sprzedaży swój pierwszy telewizor z systemem operacyjnym Android TV. Urządzenie zostało zaktualizowane po raz pierwszy w październiku. Dodano wtedy nowe efekty świetlne do soundbar'a oraz rozwiązano problemy z łącznością oraz HDR.

Teraz OnePlus wprowadza kolejną aktualizacje, która jest niezwykle ważna, ponieważ dzięki niej OnePlus TV staje się kompatybilny z Netflix'em.

Najnowsza aktualizacja dla OnePlus TV Q1 i Q1 Pro (V1.8.0T1911211115) wprowadza aplikację Netflix'a. Dziwi nas, że stało się to dopiero kilka miesięcy po wprowadzaniu urządzeń na rynek.

Po aktualizacji użytkownicy telewizorów OnePlus TV w końcu będą mogli pobrać aplikację Netflix z Google Play Store. Poza obsługą aplikacji Netflix'a aktualizacja wprowadza również kilka poprawek i optymalizacji.

Oto cały rejestr zmian aktualizacji V1.8.0T1911211115:

  • Netflix na pokładzie!
  • Dodano ustawienie dla bezpośredniego wprowadzania ostatnich "Źródeł wejściowych" przy uruchomieniu
  • Zoptymalizowana regulacja głośności w celu zwiększenia lub zmniejszenia głośności dźwięku w sposób bardziej komfortowy.
  • Wspólne naciskanie przycisków zwiększania i zmniejszania głośności w celu wyciszenia telewizora
  • Zdalne powiadomienie o niskim poziomie naładowania baterii i o stanie naładowania w telewizorze
  • Zoptymalizowany problem z różowawym obrazem wideo PQ.

Najnowsza aktualizacja OTA (Over the Air) jest wprowadzana stopniowo.

Przy okazji udostępnienia Netflix'a na telewizory OnePlus'a producent wprowadził także nowy pilot z dodaną obsługą Netflix'a. Urządzenie posiada lekko zmienioną konstrukcję, która charakteryzuje się czarnym wykończeniem oraz charakterystycznym, białym przyciskiem Netflix'a.

OnePlus TV - aktualizacja wprowadza obsługę Netflix'a

Firma udostępnia nowy pilot za darmo właścicielom telewizorów OnePlus, którzy zarejestrują numer seryjny swojego telewizora na stronie internetowej OnePlus.

Aby otrzymać nowy pilot należy zarejestrować się za pomocą tego linku i postępować zgodnie z instrukcją. Po otrzymaniu kodu zaproszenia użytkownik ma 45 dni na jego realizacje.

Nowy pilot dostępny jest tylko i wyłącznie dla posiadaczy telewizorów OnePlus TV i nie będzie można go kupić jako akcesorium.

Od teraz wszystkie nowo zakupione telewizory OnePlus TV wysyłane będą ze zmodyfikowanym pilotem.

Źródło: xda-developers.com