OnePlus Two ma mieć potężny procesor

Szef OnePlus opowiedział nieco o swojej firmie i nadchodzących urządzeniach użytkownikom chińskiego serwisu Weibo. Jego wypowiedzi rzuciły nieco światła na to, jak może prezentować się specyfikacja następcy OnePlus One. Telefon o spodziewanej nazwie OnePlus Two może podobnie jak poprzednik zachwycić specyfikacją.

OnePlus One to jeden z ciekawszych smartfonów, jakie można kupić. W momencie premiery był niemalże nie do dostania ze względu na świetne parametry w połączeniu z niską ceną. Teraz ten sprzęt nieco się zestarzał i nie jest już tak atrakcyjny jak przy debiucie. Osoby myślące nad zakupem nowego telefonu czekają na kolejny krok chińskiego producenta.

Jak na razie nie ma jednak zapowiedzi kolejnego telefonu, który miałby się nazywać OnePlus Two. Można jednak wywnioskować co nieco na temat tego, jak będzie prezentował się następca OnePlus One z wypowiedzi prezesa, Pete'a Lau. Udzielił on odpowiedzi na pytania użytkowników działającego na chińskim rynku serwisu społecznościowego Weibo.

Pete Lau piastujący stanowisko CEO w firmie OnePlus opowiadał głównie o zaletach systemu H2 OS, nazywanego też Hydrogen OS. To oprogramowanie zastąpiło instalowany wcześniej na smartfonach OnePlus One system Android w wersji Cyanogenmod.

Oprócz tego z wypowiedzi prezesa OnePlus można wywnioskować, że kolejny smartfon będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 810. Pojawił się też wątek ceny nowego urządzenia, która była największym atutem OnePlus One.

Kolejny telefon, który najpewniej będzie nosił nazwę OnePlus Two, może kosztować około 400 dol. Wedle dotychczasowych doniesień smartfon ten ma być dostępny w sprzedaży już w trzecim kwartale tego roku i zostanie wyposażony w skaner odcisków palców.

źródło: phonearena.com