OnePlus Z zadebiutuje w czerwcu jako konkurent iPhone'a SE

OnePlus przygotowuje się do premiery tańszego smartfona. Nowy model konkurować będzie między innymi z iPhone'm SE 2020.

Od dłuższego czasu w sieci pojawiają się plotki na temat tańszego modelu OnePlus'a. Firma wprowadziła już raz takiego smartfona - model OnePlus X w 2015 roku. Nadchodzący smartfon na początku miał zostać zaprezentowany razem z modelami OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro jako OnePlus 8 Lite.

OnePlus Z zadebiutuje w czerwcu jako konkurent iPhone'a SE

Źródło: Twitter / @MaxJmb

Najnowsze przecieki wskazują, że urządzenie zadebiutuje jako OnePlus Z. Smartfon ten ma reaktywować serię tańszych urządzeń OnePlus'a należących do średniej półki cenowej.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 27.07.2021]
  • Nadchodzący OnePlus 8T znacznie wydajniejszy od OnePlus'a 8

Premiera iPhone'a SE 2020 i jego wyniki sprzedażowe jasno pokazały producentom, że nie każdy zamierza wydawać na smartfona wiele tysięcy złotych. Dodatkowo Apple udowodniło, że wydając na telefon nieco ponad 2000 zł możemy otrzymać flagową wydajność, dobry aparat oraz wsparcie aktualizacjami przez co najmniej cztery lata.

OnePlus Z ma być bezpośrednią odpowiedzią na iPhone'a SE 2020 wśród urządzeń z Androidem. Smartfon konkurować będzie również z nadchodzącym tanim Pixel'em.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Max'a J, OnePlus Z zostanie zaprezentowany w lipcu 2020 roku. Niestety w informacji przekazanej za pomocą Twitter'a brakuje szczegółów na temat ceny oraz specyfikacji technicznej nadchodzącego smartfona.

Max Jay opublikował także zdjęcie, które potwierdza wcześniejsze plotki. OnePlus Z znany wcześniej jako OnePlus 8 Lite posiadać będzie aparat przedni wbudowany w ekran. Dzięki temu zabiegowi front urządzenia wyglądać będzie bardzo podobnie do Samsungów Galaxy A51 oraz Galaxy A71.

Obecnie wszyscy klienci zainteresowani zakupem taniego OnePlus'a muszą sięgać po starsze modele, które są chętnie wyprzedawane przez sprzedawców.

Nowy OnePlus Z będzie zauważalnie tańszy od OnePlus'a 8 i OnePlus'a 8 Pro. Ceny OnePlus'a 8 w Polsce zaczynają się od 3299 zł. To znaczny wzrost względem zeszłorocznego modelu 7T.

Nadchodzący OnePlus Z powinien kosztować maksymalnie 2500 zł. Smartfon wyposażony zostanie w ekran o przekątnej 6,4 cala. Możliwe, że OnePlus po raz pierwszy w historii zdecyduje się na wykorzystanie procesora MediaTek.

Sprawdź, ile kosztuje OnePlus 7.

Źródło: gadgets.ndtv.com