OnePlus mówi nie - nowe modele bez Facebooka i Bloatware

Zaprezentowany wczoraj OnePlus 8T dostarczany będzie bez preinstalowanego Facebooka. Producent posłuchał się niezadowolonych użytkowników i wycofuje się ze swojej decyzji.

OnePlus postanowił zintegrować Facebooka z najnowszą wersją systemu OxygenOS 11 opartym na Androidzie 11 (sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację).

Smartfon OnePlus 8 i 8 Pro
Źródło: PCWorld.com

Smartfon OnePlus 8 i 8 Pro

Źródło: PCWorld.com

Nowa aplikacja pojawiła się na urządzeniach, które otrzymały już aktualizację do OxygenOS 11. Ruch ten spowodował rozgoryczenie i rozżalenie użytkowników, którzy doceniali interfejs bez zbędnych aplikacji.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 20.09.2021]
  • OnePlus znów zmienia system? Nowe smartfony z ColorOS.

OnePlus posłuchał użytkowników i postanowił usunąć Facebooka z najnowszego smartfona OnePlus 8T.

Przedstawiciele firmy potwierdzili portalowi Input, że nowe urządzenia nie będą dostarczane z preinstalowany Facebookiem. Pierwszym z nich jest OnePlus 8T - jeden z pierwszych smartfonów z Androidem 11.

To dosyć szybki zwrot akcji. Pierwszym smartfonem, który dostarczany jest z preinstalowanymi aplikacji, których nie można łatwo odinstalować jest tani OnePlus Nord.

OnePlus ostatnimi czasy kilkukrotnie naraził się swoim użytkownikom. OxygenOS 11 nie tylko posiada bloatware. Oprogramowanie dosyć mocno zmieniło się i nie przypomina już czystego Androida. OxygenOS w najnowszej wersji jest podobny do innych rozbudowanych nakładek takich, jak One UI Samsunga czy MIUI od Xiaomi.

Rozgoryczenie użytkowników spowodowało, że OnePlus przemyślał swoją strategię i nie będzie preinstalował dodatkowych aplikacji.

Źródło: androidauthority.com