OnePlus organizuje konferencje prasową 13 stycznia - zobaczymy na niej nowy ekran dla OnePlus'a 8

Po premierze rozczarowującego Concept One producent przygotowuje się do prezentacji OnePlus'a 8. Urządzenie zadebiutuje w najbliższych miesiącach, a na jutrzejszej prezentacji prawdopodobnie zobaczymy nowy 120 Hz wyświetlacz.

OnePlus rozesłał do dziennikarzy technologicznych zaproszenia na wydarzenie, które odbędzie się już 13 stycznia w Shenzen (Chiny) w B.PARK Bloom Garden. Pewne jest, że firma zaprezentuje nowe typy wyświetlaczy na 2020 rok. Chociaż nie ujawniono żadnych szczegółowych informacji to w internecie od pewnego czasu pojawiają się pogłoski dotyczące 120 Hz ekranów. Konferencja prasowa jest idealnym miejscem na ich prezentacje.

OnePlus organizuje konferencje prasową 13 stycznia - zobaczymy na niej nowy ekran dla OnePlus'a 8

Źródło: pcworld.com

OnePlus jest jednym z pierwszych producentów smartfonów, który zdecydował się na zwiększenie częstotliwości odświeżania ekranu w swoich urządzeniach. Przypominamy, że OnePlus 7 Pro, który zadebiutował na początku 2019 roku został wyposażony w 90 Hz wyświetlacz. Z czasem na rynku pojawiły się kolejne smartfony OnePlus'a oraz innych producentów z podobnymi panelami. Obecnie również Samsung przygotowuje się do prezentacji modeli Galaxy S20, które zaoferują matryce o rozdzielczości 2K z odświeżaniem o częstotliwości 120 Hz.

Podobny wyświetlacz mogą zaoferować modele OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro. Skok z 90 Hz do 120 Hz byłby godny uaktualnieniem. Dodatkowo producent nie dostawałby od konkurencji, która coraz częściej sięga po 120 Hz matryce.

OnePlus zaprezentował również smartfon Concept One. Na targi Consumer Electronics Show 2020 przywieziono koncepcyjny telefon, który posiada niewidoczne aparaty umieszczone pod fotochromatycznym szkłem. Rozwiązanie to działa na takiej samej zasadzie, jak lusterka wsteczne w nowoczesnych samochodach. Szkło zwiększa swoją przezroczystość po uruchomieniu aplikacji aparatu.

OnePlus organizuje konferencje prasową 13 stycznia - zobaczymy na niej nowy ekran dla OnePlus'a 8

Źródło: 91mobiles.com

Smartfony z serii OnePlus 8 zostaną wprowadzone na rynek w drugim kwartale 2020 roku. Po raz pierwszy producent zdecyduje się na prezentacje aż trzech modeli - OnePlus 8 Lite, OnePlus 8 oraz OnePlus 8 Pro. Modele OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro zaoferują najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 865. Wersja Lite zostanie wyposażona w zeszłorocznego Snapdragona 855 lub układ Snapdragon 765.

Wszystkie trzy telefony posiadać będą kamerę wbudowaną w ekran i pracować będą pod kontrolą Androida 10.

Źródło: 91mobiles.com