OnePlus pracuje nad własnym smartwatchem

Portfolio firmy OnePlus już niebawem może się poszerzyć o pierwszy smartwatch.

OnePlus to producent, który zadebiutował na rynku stosunkowo niedawno, bo w 2013 roku. Od tamtej pory firma konsekwentnie rozwija swoją flagową serię smartfonów, która swego czasu nosiła miano "zabójcy flagowców". Ostatnio, chiński producent rozpoczął jednak poszerzanie listy swoich urządzeń.

Do najnowszych modeli smartfonów - OnePlus 7 i OnePLus 7T, dołączył niedawno pierwszy telewizor - OnePlus TV oraz słuchawki bezprzewodowe. Najnowsze wieści sugerują, że już niebawem rodzina urządzeń producenta wzbogaci się o smartwatch - OnePlus Watch.

Zobacz również:

  • OnePlus 11 otrzyma nowy wariant kolorystyczny! Marka zapowiada intrygujące wykończenie flagowca
  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [29.03.2023]

Ponoć OnePlus Watch jest już w produkcji od 2016 roku, jednak projekt ten nie mógł się w pełni rozwinąć, bowiem producent chciał skupić się na tworzeniu smartfonów. Ostatecznie, do prac nad urządzeniem powrócono ze zdwojoną siłą. Według najnowszych informacji, pierwszy smartwatch marki OnePlus może zadebiutować wraz z kolejną generacją smartfonów, czyli OnePlus 8. Spekuluje się, że mogłoby do tego dojść w okolicach maja 2020 roku.

OnePlus pracuje nad własnym smartwatchem

Niestety, w chwili obecnej nie wiemy zbyt wiele na temat specyfikacji urządzenia, powyższe szkice (pochodzące z 2016 roku) sugerują jedynie, że w przeszłości producent miał co najmniej kilka pomysłów na design urządzenia. Wielce prawdopodobne, że działać on będzie pod kontrolą systemu WearOS od Google.

źródło: phonearena.com