OnePlus przyznaje się do winy! Jakie argumenty przedstawiono?

Wczoraj OnePlus został zbanowany przez GeekBench za fałszowanie wyników. Dziś firma wydała oficjalne oświadczenie w sprawie. Dlaczego OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro mają obniżoną wydajność?

Wczoraj (07.07.2021) w sieci rozpętała się afera dotycząca tegorocznych flagowców OnePlusa. Konkretnie chodzi o modele OnePlus 9 oraz OnePlus 9 Pro, które podczas normalnego użytkowania specjalnie obniżają wydajność zastosowanego procesora Qualcomm Snapdragon 888 5G.

OnePlus 9
Źródło: oneplus.com

OnePlus 9

Źródło: oneplus.com

Informacje, które zostały ujawnione przez portal AnandTech skłoniły Geekbencha do zbanowania wyżej wymienionych smartfonów do wyjaśnienia sprawy.

Zobacz również:

OnePlus postanowił odnieść się do wczorajszych zarzutów o oszukiwaniu w testach syntetycznych.

Firma twierdzi, że zoptymalizowała (obniżyła) wydajność smartfonów w najpopularniejszych aplikacjach, aby zaoferować jak najlepsze czasy pracy na baterii, które były powodem narzekań pierwszych klientów, którzy zakupili smartfony w marcu tego roku.

OnePlus potwierdził, że zastosowane algorytmy mogą obniżyć wydajność urządzenia w benchmarkach, które przeprowadzane są np. w przeglądarce Google Chrome.

W rzeczywistości OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro faktycznie są wydajniejsze w benchmarkach, niż podczas realnego użytkowania, ale sprawa wygląda nieco inaczej, niż u konkurencji. OnePlus nie podkręca bowiem swoich smartfonów w testach syntetycznych, a zabiera im nieco mocy podczas normalnego użytkowania.

Firma zdecydowała się na dosyć rozsądne rozwiązanie, ponieważ Snapdragon 888 5G ma ogromny zapas mocy, ale dziwić może, że producent nie poinformował o tym oficjalnie swoich konsumentów. OnePlus do tej pory słynął ze świetnie rozwiniętej społeczności oraz pozytywnego nastawienia do użytkowników swoich sprzętów.

Dziwi również fakt, że firma nie postanowiła pozwolić użytkownikom na wybór trybu działania urządzenia. W chwili obecnej nie wiemy dlaczego tak się stało.

Część konsumentów jest niezadowolona i trudno się im dziwić. W praktyce nie mogą oni w pełni wykorzystać potencjału swoich flagowych smartfonów.

Czekamy na dalszy rozwój sprawy. Możliwe, że OnePlus w kolejnych aktualizacjach OxygenOS pozwoli odblokować pełną wydajność procesora.

Źródło: gsmarena.com