OnePlus - ruszają zamknięte beta testy dla modelu OnePlus 7T

OnePlus udostępnia kolejny, mocno limitowany program beta testów dla zainteresowanych użytkowników najnowszego modelu.

OnePlus jest jedną z niewielu firm, które bardzo mocno wchodzą w interakcje ze swoimi klientami. Firma może sobie na to pozwolić, ponieważ przedsiębiorstwo posiada małą gamę produktów, a dzięki wstępnemu systemowi sprzedaży za pomocą zaproszeń również wiernych użytkowników.

OnePlus - ruszają zamknięte beta testy dla modelu OnePlus 7T

Źródło: oneplus

Większość użytkowników smartfonów OnePlus to fani nowych technologii. Ponieważ smartfony OnePlus'a nie są dostępne w sprzedaży u operatorów na ich zakup decydują się jedynie świadomi użytkownicy.

OnePlus od dawna rozwija swój system OxygenOS, który jest jedną z najlepszych modeyfikacji Androida, jakie kiedykolwiek powstały. OnePlus idealnie łączy cechy czystego Androida, z funkcjonalnymi dodatkami. Nie można zapominać także o szybkich aktualizacjach do nowych wersji systemu. Użytkownicy OnePlus'ów otrzymują nowy system niedługo po tym, jak zostanie on udostępniony na Pixel'ach od Google.

Firma od pewnego czasu prowadzi trzy kanały dystrybucji systemu OxygenOS. Mowa o zamkniętej becie, otwartej becie oraz finalnych kompilacjach udostępnianych na każde urządzenie.

Najszybciej nowe oprogramowanie dostają użytkownicy, którzy zapisali się do zamkniętej bety. Jest ona odpowiednikiem wydań nightly customowych dystrybucji Androida takich, jak LineageOS.

Zamknięta beta jako jedyny kanał jest bardzo mocno limitowana. OnePlus informuje, że ilość miejsc ograniczona jest ze względu na błędy, a także wcześniejsze udostępnianie funkcji, które u innych użytkowników pojawią się dopiero za kilka tygodni.

Użytkownicy posiadający urządzenia zapisane do zamkniętej bety systemu OxygenOS muszą podpisać oświadczenie NDA (Non-Disclosure Agreement), co oznacza, że są objęci embargo i nie mogą publikować informacji na temat nadchodzących funkcji.

Aby kwalifikować się do programu Closed Beta należy spełnić poniższe wymagania:

  • Posiadać urządzenie OnePlus 7T (wersję odblokowaną)
  • Być aktywnym członkiem społeczności OnePlus (forums.oneplus.com)
  • Chcieć przekazywać informacje zwrotne na temat oprogramowania do producenta za pomocą platformy Slack

Źródło: forums.oneplus.com