OnePlus to już nie tylko smartfony. Chińczycy zamierzają produkować inteligentne telewizory

Już wkrótce OnePlus przestanie nam się kojarzyć wyłącznie ze smartfonami. Producent przygotowuje się do wkroczenia na rynek inteligentnych telewizorów. W rozmowie z serwisem Business Insider potwierdził to sam prezes firmy, Pete Lau. Pierwszych efektów nowej strategii możemy spodziewać się już w przyszłym roku.

OnePlus 6. Fot. OnePlus

OnePlus TV - pod taką nazwą już w 2019 roku zadebiutuje nowa kategoria sprzętu w portfolio chińskiego producenta. Na obecnym etapie nie ujawniono zbyt wielu szczegółów dotyczących całego przedsięwzięcia. Jak tłumaczy w rozmowie z serwisem Business Insider szef OnePlus, Pete Lau, projekt będzie dojrzewać stopniowo. Przypuszczalnie po premierze produktu będzie on dopracowywany przez następne 5 lat, zyskując aktualizacje zwiększające jego funkcjonalność.

Jedno jest pewne - OnePlus stawia na mocną integrację telewizora ze smartfonem. Możemy zatem liczyć na wygodne strumieniowanie obrazu na większy ekran i wyświetlanie dodatkowych informacji związanych z aktywnością danego dnia. Rozwiązanie przypominać będzie więc telewizory ze wsparciem dla Asystenta Google lub Amazon Echo. Obecność kamery wskazuje na funkcję prowadzenia wideorozmów. Na razie nie wiadomo, czy OnePlus zdecyduje się skorzystać z już istniejącej platformy systemowej (przykładowo Android TV).

Użytkownicy oraz fani marki nie kryją swojego zaskoczenia deklaracją nowej linii produktów. Wśród nich nie brak sceptycznych komentarzy, ale jak zapewnia Pete Lau, przez ostatnie kilka lat działalności OnePlus zdobyło już spore doświadczenie w projektowaniu i produkcji dobrych jakościowo urządzeń za rozsądne pieniądze i zamierza wykorzystać nadarzającą się okazję do rozszerzenia działalności. Pozostaje nam trzymać kciuki i czekać na pierwsze efekty.