OnePlus wprowadził nowe urządzenie do sprzedaży, ale nie jest to smartfon

OnePlus One to smartfon, który wzbudził spore poruszenie wśród społeczności zbudowanej dookoła systemu Android. Telefon nadal nie doczekał się następcy, ale jego twórcy nie dają o sobie zapomnieć zapowiadając kolejne nowości.

Firma OnePlus nie zapowiedziała jeszcze nowego telefonu, który byłby następcą modelu OnePlus One, ale dowiedzieliśmy się dzisiaj nieco o planach firmy na najbliższy czas. Jedną z ważniejszych wiadomości jest rozpoczęcie prac nad nową dystrybucją systemu operacyjnego Android, która ma w przyszłości zastąpić wykorzystywany do tej pory CyanogenMod.

OnePlus wprowadzi też do sprzedaży nowe urządzenie, ale nie będzie to telefon. Zamiast tego producent wprowadzi do sprzedaży powerbank, czyli zewnętrzną baterię ładującą urządzenia przez kabel USB. Bank energii od OnePlus ma być bardzo tanim gadżetem i kosztować zaledwie 15 dol.

Za taką cenę użytkownicy otrzymają akumulator o pojemności 10 tys. mAh, co pozwoli na trzykrotne pełne naładowanie OnePlus One. W urządzeniu znalazły się dwa porty USB, które pozwolą na ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Obudowa wykonana została z aluminium.

Oprócz tego twórcy OnePlus One ogłosili konkurs. W jego ramach użytkownicy mają zgłaszać pomysły na nazwę dla nowego oprogramowania. W nagrodę za udział w konkursie przewidziane są nagrody dla finalistów.

Wśród nagród znalazły się nowe powerbanki markowane logo OnePlus. Zwycięzca konkursu otrzyma zaś smartfon OnePlus One o pojemności 64 GB i będzie mógł wybrać się na wycieczkę do siedziby OnePlus w Shenzhen.

źródło: phonearena.com