Onet atakuje WP. Oskarża o nieetyczne zachowania związane ze sztucznym generowaniem ruchu

Pomiędzy Grupą Onet.pl i Grupę Wirtualna Polska mocno zaiskrzyło. Chodzi o domniemane sztuczne generowanie ruchu przez drugą z nich.

W 2012 roku kilkadziesiąt serwisów w Polsce, w tym tak popularne jak Ceneo.pl, Nokaut.pl i Skapiec.pl, zostały zepchniętych przez Google w dół wyników wyszukiwania. Związane to było z aferą dotyczącą kupowania linków w Systemach Wymiany Linków.

Dzisiaj szykuje nam się kolejna afera związana z łamaniem reguł wyznaczonych wydawcom promującym swoje treści w Google. Grupa Onet.pl i oskarżyła bowiem oficjalnie Grupę Wirtualna Polska o to, że stworzyła specjalną wersję strony głównej portalu Wp.pl, na którą sztucznie generowany jest ruch z wyszukiwarki Google. W jaki sposób? Każdy internauta, którego przeglądarka nie informuje o tym, że wcześniej odwiedzał już stronę Wp.pl, po wyszukaniu w Google linku do konkretnego artykułu przekierowywany jest na wspomnianą spreparowaną stronę zawierającą jedynie link z tytułem artykułu.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari

Dokładny mechanizm stosowany ponoć przez Grupę Wirtualna Polska opisuje w oświadczeniu przesłanym serwisowi Wirtualnemedia.pl Grzegorz Strzelec, kierownik działu SEO & strategies w Grupie Onet.

Na koniec warto przypomnieć, że witryny Grupy Onet i Wirtualnej Polski od lat walczą bezpośrednio ze sobą o miano najpopularniejszych w polskim Internecie. Gra idzie więc o naprawdę duże pieniądze.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: