Onet.pl beta - już niedługo premiera

Od pewnego czasu użytkownicy odwiedzający witrynę Onet.pl mogli zauważyć, iż niektóre ich wizyty przenosiły ich nie na standardową stronę portalu, ale na zupełnie nową, testową witrynę. Zachowanie takie było częścią planu, mającego na celu przyzwyczajenie użytkowników do nowej funkcjonalności strony oraz zebrania opinii dotyczących jej działania.

Postaramy się dzisiaj pokazać przynajmniej te najbardziej widoczne zmiany, które już niedługo staną się częścią składową witryny.

Najważniejsza i najbardziej rzucająca się w oczy nowość, to odmieniona szata graficzna. Nie tylko zmieniono wygląd i kolorystykę większości elementów na stronie, ale zadbano też o to, aby całość funkcjonowała jak najbardziej nowocześnie.

Postarano się, aby każdy element zawierał w sobie jakiś element dynamiki. I tak zauważamy na stronie rozwijaną belkę nawigacyjna, bloki wiadomościw postaci kart, albo całą serię interesujących gadżetów, wchodzących w skład panelu "mójonet".

Szczególnie ta ostatnia opcja zasługuje na naszą uwagę. Dzięki temu, że będziemy mogli dowolnie ją konfigurować, może pokazywać ona zawsze pogodę tylko dla naszego regionu, wyświetlać horoskop tylko dla naszego znaku zodiaku, pokazywać mapę Zumi.pl, w której domyślnym obszarem wyszukiwania usług jest nasza okolica, itd.

Zmiany nie zachodzą jednakże tak daleko, jak tego oczekiwaliśmy. Okazuje się bowiem, że po kliknięciu odnośnika do dowolnego artykułu szata wersji beta znika i powracamy do starego, znanego wszystkim wyglądu portalu. Zresztą, nic lepiej nie opisze możliwości portalu, jak wizyta na nim. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z nowym wizerunkiem portalu i komentowania go.

Przejdź na stronę Beta.Onet.pl

Zobacz nasz wideoporadnik.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: