Onkyo BD-SP809 - nowy odtwarzacz Blu-ray z wysokiej półki

Japońskie Onkyo zapowiedziało na sierpień nowy odtwarzacz Blu-ray BD-SP809, który będzie spełniał wymagania certyfikatu THX. Cena? Trzymajcie się mocno - to grubo ponad 2 tys. zł. Co tyle kosztuje?


Onkyo BD-SP809 - nowy odtwarzacz Blu-ray z wysokiej półki

Onkyo BD-SP809

Japońskie Onkyo znane jest najbardziej ze znakomitych amplitunerów do kina domowego (również amplitunery stereo dla miłośników muzyki), ale japońska firma produkuje też odtwarzacze Blu-ray. Zazwyczaj dobre, drogie i przez to mało atrakcyjne dla przeciętnego widza. Nie inaczej jest w przypadku Onkyo BD-SP809.

Onkyo BD-SP809 - co znajdzie się na pokładzie?

Onkyo BD-SP809 odtwarza oczywiście filmy 3D oraz pliki DivX HD, MP3, WMA. BD-SP809 obsługuje dwa najważniejsze obecnie formaty dźwięku - DTS-HD Master Audio, jak i Dolby TrueHD. Poza tym odtwarzacz jest zgodny z certyfikatem DLNA, więc możemy przesyłać na niego pliki z naszego domowego komputera. Ale to wszystko, to już dzisiaj standard w odtwarzaczach Blu-ray.

Onkyo BD-SP809 - nowy odtwarzacz Blu-ray z wysokiej półki

Onkyo BD-SP809

Onkyo BD-SP809 - za co płacimy?

Za co wiec płacimy? Likwidacja przeplotu, cyfrowa redukcja szumu, podnoszenie do wyższej rozdzielczości wszystkich źródeł wideo - takie efekty zapewnia wbudowana w BD-SP809 technologia Qdeo firmy Marvell.

Onkyo BD-SP809 - nowy odtwarzacz Blu-ray z wysokiej półki

Onkyo BD-SP809

Onkyo BD-SP809 - 6 kg wagi od Onkyo

Odtwarzacz Onkyo BD-SP809 to solidna konstrukcja - waży ponad 6 kg. Ma m.in. analogowe złącza pokryte złotem oraz obudowę redukującą wibracje.

Blu-ray za ponad 2 tys. zł - tylko dla bogatych

Nie wątpię, że będzie to dobry odtwarzacz Blu-ray, ale ta cena... Onkyo zawsze słynął z drogich odtwarzaczy Blu-ray. Jednak ponad 2,2 tys. zł...to dzisiaj już trochę zbyt dużo. Wszystko co jest nam potrzebne w błękitnym odtwarzaczu można kupić znacznie taniej u innych, bardziej popularnych producentów. A to co zaoszczędzimy lepiej wydać na filmy Blu-ray. Oto Top 5 najlepszych edycji filmów Blu-ray.

Źródło: Home Cinema Choice