Onkyo DV-SP402

Najtańszy model odtwarzacza ONKYO oferuje możliwości wyróżniające go na tle urządzeń konkurencji.

Najtańszy model odtwarzacza ONKYO oferuje możliwości wyróżniające go na tle urządzeń konkurencji.

Onkyo DV-SP402

Obraz rewelacyjnej jakości. Brzmienie wzorowe w swojej kategorii cenowej. Jakość wykonania bardzo wysoka.

Onkyo DV-SP402

Do tańszych odtwarzaczy DVD Onkyo dołącza pilota, który jest poprawny ergonomicznie, jednak jakość użytych do jego budowy materiałów pozostawia wiele do życzenia.

1249 zł - tyle właśnie kosztuje najtańszy odtwarzacz DVD w ofercie japońskiego Onkyo. Jak na dzisiejsze standardy nie jest to cena niska, ale też nie przesadnie wysoka. Wprawdzie w droższych modelach znajdziemy wiele bardziej zaawansowanych funkcji i możliwość odtwarzania większej ilości formatów (np. DVD-Audio i SACD), jednak i to, co oferuje model "bazowy", nie rozczarowuje. Do sekcji wideo nie można mieć zastrzeżeń, chociaż Onkyo, odmiennie niż ma to miejsce w sekcji audio, bez istotnych zmian zaadaptowało przetworniki oraz system sterowania Pioneera. Trudno to uznać za wadę, bowiem wybrane układy są doprawdy znakomite. W modelu Onkyo dodano możliwość szerokiej regulacji parametrów obrazu z poziomu menu ekranowego odtwarzacza. Jednak menu zachowano w formie identycznej z tą stosowaną w modelach Pioneera. Nie zmieniono nawet nazewnictwa niektórych pozycji, np. widzimy komunikat mówiący o możliwości powrotu do poprzedniej karty menu po wciśnięciu klawisza Home, a taki przycisk znajduje się w pilotach Pioneera, lecz nie na sterowniku Onkyo. Jest to ewidentne niedopatrzenie, które jednak nie wpływa istotnie na jakość obsługi i przede wszystkim walory audiowizualne urządzenia. Odtwarzacz prezentuje się dostojnie, bowiem wyposażono go w przedni panel wykonany z płata aluminium. Jednak największą zaletą urządzenia jest oferowana jakość dźwięku i obrazu. Obraz jest doskonały. Bardzo wysoki kontrast, znakomita ostrość oraz wzorowa reprodukcja barw. Dodatkowo bardzo rozbudowane możliwości regulacji jego parametrów (np. gamma, nasycenie, jasność) pozwalają na precyzyjne dostrojenie go do konkretnego projektora czy telewizora. Układ wideo wyświetla także obraz pozbawiony przeplotu (progresywne skanowanie). Oczywiście działa ono także z materiałem PAL. W przypadku sekcji audio Onkyo użyło własnych rozwiązań. Odtwarzacz oferuje naprawdę wysoki jakościowo dźwięk o doskonałym wyrównaniu pasma, krystalicznie czystej, dźwięcznej górze oraz solidnej, lecz szybkiej i obszernej podstawie basowej.

informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 1249 zł

Dystrybutor E.I.C.http://www.eic.com.pl

Wymiary 43,5 x 8,1 x 30,7 cm

Waga 3,4 kg

Funkcje regulacja parametrów obrazu, odtwarzanie MP3, WMA, JPEG, przyciemnianie wyświetlacza, progresywne skanowanie

Złącza Euroscart, kompozyt, S-Video, komponentowe, analogowe wyjście stereo, cyfrowe audio (elektryczne i optyczne), Remote Control do połączenia urządzeń Onkyo w system sterowany jednym pilotem

Główni rywale

Denon DVD-1710 995 zł

Dobry dźwięk i obraz. Solidne wykonanie i możliwość wybrania dwóch atrakcyjnych wizualnie wersji kolorystycznych.

Sony DVP-NS730P 999 zł

Wysoka jakość obrazu. Doskonale pracujące progresywne skanowanie, dobry partner dla projektora.