Onkyo DV SP500

Jeden z bardziej dopracowanych odtwarzaczy DVD Onkyo.

Jeden z bardziej dopracowanych odtwarzaczy DVD Onkyo.

Onkyo zbudowało odtwarzacz DVD od podstaw. W przeszłości, jeśli chodzi o tańsze modele tego producenta, było nieco inaczej. Do środka obudowy pakowano prawie kompletne modele Pioneera, a tuningowi poddawano jedynie sekcję audio. Tym razem zaglądając do środka, zobaczymy wiele elementów pochodzących z fabryk Sony i Pioneera. Wyraźnie jednak widać, a co najważniejsze - słychać, że Onkyo włożyło w dopracowanie tego modelu sporo pracy. Producent obiecuje, że w 500-ce zastosowano wiele rozwiązań znanych dotychczas z flagowej serii Integra. Przede wszystkim korzystne zmiany wystąpiły w sekcji odpowiedzialnej za dźwięk. Zastosowano dobre przetworniki analogowo-cyfrowe Burr-Browna, a do współpracy z dekoderami wykorzystano filtr analogowy VLSC. Ponadto postarano się, aby sygnał cyfrowy docierający do amplitunera był jak najczystszy i biegł najkrótszą drogą. Ścieżkę tę nazwano Direct Digital Path. Wszystkie te zabiegi bardzo wyraźnie wpłynęły na jakość brzmienia.

Odstaje poziomem wykonania od odtwarzacza. Przyciski są małe, lecz stosunkowo poprawnie rozplanowane, co pozwala sterować urządzeniem bez zbytnich emocji.

Odstaje poziomem wykonania od odtwarzacza. Przyciski są małe, lecz stosunkowo poprawnie rozplanowane, co pozwala sterować urządzeniem bez zbytnich emocji.

Scena dźwiękowa ma coś ze stylu brytyjskiego i jest przesunięta w stronę słuchacza. Mocna jest średnica, która niesie wiele informacji i jest bogata w szczegóły. Te same zalety dotyczą górnych skrajów pasma. Soprany są czyste, przejrzyste, głosy wokalistów brzmią aksamitnie i naturalnie. Na początku odnosi się wrażenie, że bas nie schodzi w najniższe rejestry, lecz po dłuższym czasie odsłuchów okazuje się, że jest to tylko pierwsze wrażenie. Jego masę maskują po prostu precyzja i dynamika uderzeń.

Chciałoby się jednak, aby wybrzmiewał odrobinę dłużej. Jeśli chodzi o obraz, jest on wzorowy. Nasycenie kolorów doskonałe. Kontrast, ostrość, czytelność planów i czołówka w swojej klasie i nie tylko. Wizję można skwitować jednym słowem - znakomita. Razi jedynie brak odtwarzania DVD-Audio i złączy komponentowych.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 2499 zł

Dystrybutor EIC,http://www.eic.com.pl

Wymiary 43,5 x 9,1 x 31,2 cm

Funkcje regulacja parametrów obrazu, odtwarzanie MP3, pamięć ustawionych parametrów odtwarzania dla 15 płyt, przyciemnianie wyświetlacza

Złącza Euroscart, kompozyt, S-Video, analogowe wyjście stereo, cyfrowe audio (elektryczne i optyczne), Remote Control do połączenia urządzeń Onkyo w system sterowany jednym pilotem