Onkyo TX-SR505E

Najtańszy w ofercie Onkyo model z nowej serii amplitunerów 7.1 generujący dobrej jakości dźwięk.

Najtańszy w ofercie Onkyo model z nowej serii amplitunerów 7.1 generujący dobrej jakości dźwięk.

Onkyo TX-SR505E

Do redakcyjnych testów trafił najtańszy z modeli z nowej, zmienionej stylistycznie serii amplitunerów Onkyo. TX-SR505E jest wyposażony w 7 końcówek mocy oferujących 100 W na każdy z kanałów (przy 6 omach). Urządzenie ma solidną, srebrną obudowę, na której przednim panelu umieszczono nieduży, ale czytelny wyświetlacz, zestaw klawiszy do obsługi podstawowych funkcji amplitunera oraz podręczne gniazda audio-wideo. Na tylnej ściance obudowy zamontowano bogaty zestaw złączy, wśród których są m.in. analogowe wejście audio 7.1, 5 wejść i 2 wyjścia liniowe audio, 4 wejścia cyfrowe audio (2 optyczne i 2 koncentryczne) oraz gniazda wideo - komponentowe, kompozytowe czy S-Video.

Onkyo TX-SR505E

Wygodny w obsłudze, z dobrze rozplanowanymi, fosforyzującymi klawiszami.

Znalazły się tam również 2 wejścia i jedno wyjście HDMI, które umożliwiają równoczesne przesyłanie obrazu o rozdzielczości do 1080p i sygnału audio, ale tylko w postaci PCM (dopiero droższy model TX-SR605E ma gniazda HDMI w wersji pozwalającej na przesyłanie jednym kablem obrazu i dźwięku wielokanałowego). Przy współpracy amplitunera Onkyo z odtwarzaczami Blu-ray/HD DVD możliwe jest odsłuchiwanie zawartych na płytach nowej generacji 8-kanałowych ścieżek audio zapisanych w formatach oferujących najwyższą jakość dźwięku takich jak DTS HD czy Dolby True HD.

Onkyo TX-SR505E

Wprawdzie tych dekoderów model Onkyo jeszcze nie posiada, ale zamontowane w nim analogowe wejście 7.1 pozwala doprowadzony tą drogą zdekodowany sygnał wzmocnić w końcówkach mocy urządzenia. Onkyo TX-SR505E, który ma wszystkie dotychczas popularne dekodery dźwięku, takie jak DTS-ES, DTS 96/24 czy DD EX, wyposażono w dobrze działający system automatycznej kalibracji Audyssey 2 EQ. Za pomocą dołączonego do amplitunera mikrofonu system ten dokonuje pomiarów akustyki pomieszczenia, ustawiając optymalne parametry odtwarzania przestrzennego dźwięku.

Onkyo TX-SR505E

Werdykt

Generowane przez urządzenie brzmienie jest dźwięczne i plastyczne z wyraźnymi, dobrze zlokalizowanymi efektami przestrzennym. Górne i średnie tony prezentowane są melodyjnie i czysto, a niskie zdecydowanie i mocno. Nowy model Onkyo jest w stanie dobrze nagłośnić średniej wielkości pomieszczenie.

Informacje

Typ amplituner 7.1

Cena 1499 zł

Dystrybutor EIC www.eic.pl

Wymiary 43,5 x 15 x 37,7 cm

Waga 10,2 kg

Funkcje DPL IIx, DD EX, DTS ES, DTS NEO:6, DTS 96/24, 32-bitowy procesor DSP z kilkoma programami, kompresja dynamiki, tuner radiowy z RDS i pamięcią 40 stacji, Cinema-Filter, timer, przyciemnianie wyświetlacza, pure audio, system automatycznej konfiguracji kolumn, konwersja sygnału wideo

Złącza wejście analogowe audio 7.1, 4 wejścia cyfrowe audio (2 optyczne i 2 koncentryczne), 5 wejść i 2 wyjścia liniowe audio, 3 wejścia i wyjście komponentowe, 4 wejścia i 2 wyjścia kompozytowe i S-Video, 2 wejścia i wyjście HDMI, remote control

Główni rywale

Panasonic SA-XR57 1500 zł

Amplituner 7.1 wyposa.ony w nowatorskie rozwiązanie automatycznego mostkowania mocy wzmacniaczy, oferujący za ostre, metaliczne brzmienie, chocia. przestrzenne i szczegołowe.

Denon AVR-1707 1300 zł

Solidny wzmacniacz 7.1 oferujący możliwość bi-ampingu przednich kolumn, wyposażony w system automatycznej kalibracji.