Onkyo TX-SR605E

Amplituner z nowej serii Onkyo zaskakuje nie tylko dobrym brzmieniem, ale i bogatym wyposażeniem.

Amplituner z nowej serii Onkyo zaskakuje nie tylko dobrym brzmieniem, ale i bogatym wyposażeniem.

Onkyo TX-SR605E

Do redakcyjnych testów trafił kolejny model z nowej, zmienionej stylistycznie serii amplitunerów Onkyo. T X-SR 605E jest wyposażony w 7 końcówek mocy oferujących 110 W na każdy kanał (przy 6 omach). Urządzenie ma solidną obudowę, na której przednim panelu umieszczono nieduży, ale czytelny wyświetlacz, zestaw klawiszy do obsługi podstawowych funkcji amplitunera oraz podręczne gniazda audio-wideo.

Onkyo TX-SR605E

Wygodny w obsłudze, z dobrze rozplanowanymi klawiszami, których część fosforyzuje w ciemności.

Na tylnej ściance obudowy zamontowano bogaty zestaw złączy, wśród których znalazły się dwa wejścia i jedno wyjście HDMI w najnowszej wersji 1.3a.

Onkyo TX-SR605E

Mocne brzmienie i dobre wyposażenie, m.in. w cyfrowe gniazda HDMI w wersji 1.3a i najnowsze dekodery dźwięku.

W odróżnieniu od testowanego przez nas wcześniej TX-SR505E (KD 8/2007) w tym modelu złącza te umożliwiają przesyłanie jednym kablem obrazu ze zwiększoną paletą barw o rozdzielczości do 1080p i dźwięku wielokanałowego.

Onkyo TX-SR605E

Werdykt

Przy współpracy amplitunera Onkyo z odtwarzaczami Blu-ray czy HD DVD możliwe jest odsłuchiwanie zawartych na płytach nowej generacji 8-kanałowych ścieżek audioWygodny w obsłudze, z dobrze rozplanowanymi klawiszami, których część fosforyzuje w ciemności.

Informacje

Typ amplituner 7.1

Cena 2399 zł

Dystrybutor EIC www.eic.pl

Wymiary 43,5 x 17,4 x 37,7 cm

Waga 11,5 kg

Funkcje DPL IIx, DD EX, DTS ES, DTS NEO:6, DTS 96/24, DD Plus, DTS-HD Master Audio, DD True HD, 32-bitowy procesor DSP z kilkoma programami, kompresja dynamiki, tuner radiowy z RDS i pamięcią 40 stacji, Cinema-Filter, timer, przyciemnianie wyświetlacza, Pure audio, system automatycznej konfiguracji kolumn, konwersja sygnału wideo, Bi-amping, RIHD (sterowanie po HDMI), OSD, obsługa drugiej strefy, synchronizacja obrazu i dźwięku po HDMI, progresywne skanowanie

Złącza 2 wejścia i wyjście HDMI 1.3a, wejście audio 7.1, 5 wejść cyfrowych audio (3 optyczne i 2 koncentryczne), 6 wejść i 2 wyjścia liniowe audio, 5 wejść i 2 wyjścia kompozytowe i S-Video, 3 wejścia i wyjście komponentowe, remote control

Główni rywale

Denon AVR-1908 2295 zł

Ośmiokanałowy amplituner wyposażony w system automatycznej kalibracji, gniazda HDMI w wersji 1.3a i najnowsze dekodery audio.

Pioneer VSX-1017AV-S 2480 zł

Dobrze brzmi±cy amplituner, wyposażony w najnowsze dekodery audio, ma złącza HDMI w wersji 1.3a, gniazdo