Opakowania do Halo 3 rysują płyty z grą

Niedawno informacja ta miała jedynie status plotki. Teraz wiemy już na pewno, że specjalne opakowania na płyty jakich użyto w kolekcjonerskiej wersji Halo 3, rysują dyski z grą. Jak to możliwe? O tym w dalszej części artykułu.

Sprawa zyskała rozgłos gdy opowiedziało o niej drugie niezależne źródło. Okazuje się, że opakowania na płyty jakich Microsoft użył do wersji kolekcjonerskiej Halo 3 są wadliwe - nie trzymają płyt. W efekcie krążki zsuwają się z zaczepów i "latają" po całym pudełku w trakcie transportu. W wyniku tego gracze dostają na starcie płyty już porysowane.

Nie pomaga tu tłumaczenie, że jak dotąd wszystkie porysowane płyty działały normalnie. Fakt jest faktem, że towar do klientów powinien dochodzić w stanie idealnym, a nie już częściowo wadliwym. Ponadto niemożliwe jest teraz stwierdzenie czy rysy te nie będą miały jakiegoś negatywnego wpływu w przyszłości.

Warto przypomnieć w tym miejscu słowa Steve'a Balmera z Microsoftu. Po tym, kiedy okazało się, że jedna seria Xboxów 360 jest wadliwa, przedstawiciel giganta z Redmond stwierdził, że teraz jego firma dołoży wszelkich starań aby sprzęt jaki sprzedaje był najlepszej jakości. Jak widać jednak specjaliści z Microsoftu nie dopilnowali wszystkiego.

Co ciekawe, sprawa dotyczy tylko wersji kolekcjonerskiej gry, tej, która jest droższa o około 10 do 90 dolarów w stosunku do podstawki.

Na koniec dobra wiadomość. Microsoft po kilku dniach przyznał się do błędu i zapowiedział, że wymieni wszystkie wadliwe płyty z grą. Aby zgłosić problem trzeba wejść na tę stronę.

Zobacz również:

Recenzja Halo 3! Test megahitu na Xboxa 360!