Open webOS zmienia się w LuneOS

Parę lat temu HP przejęło firmę Palm wraz z systemem Open webOS, który używany był na urządzeniach producenta. Po paru miesiącach pracy był na tyle rozwinięty, że licencję na używania go w telewizorach wykupiło LG, a obecnie zmienił się w LuneOS.

HP już nie pracuje nad tym projektem, który został przejęty przez niezależnych entuzjastów i obecnie zmienił nazwę na LuneOS. Jest udostępniony jako oprogramowanie open-source i powoli się rozwija, posiadając wsparcie dla takich urządzeń jak HP TouchPad, Google Nexus 4, Samsung Galaxy Nexus oraz Google Nexus 7. Trwają prace nad stworzeniem portów również na inne smartfony i tablety, a osoby odpowiedzialne za rozwój LuneOS mają nadzieję przekonać producentów sprzętu, aby pomogli w rozpowszechnieniu systemu. W to akurat trudno uwierzyć, jednak może mniejsi producenci będą zainteresowani.

Open webOS zmienia się w LuneOS

LuneOS ma mieć regularne, comiesięczne aktualizacje, które zwiększać będą jego możliwości oraz poprawiać zauważone bugi. Jeżeli któryś z naszych czytelników posiada jedno z wymienionych wcześniej urządzeń, może spróbować zainstalować na nim system. Uprzedzam jednak, że nie jest to proste zadanie. Dokładna instrukcja w języku angielskim znajduje się tutaj.