OpenOffice 1.1.2 RC2 - tuż przed nową, pełną wersją

Światło dzienne ujrzał najnowszy "kandydat" do pełnej wersji popularnego, darmowego pakietu biurowego. Podczas prac nad najnowszą edycją, autorzy Open Office nie ograniczyli się do elminiacji drobnych błędów - wprowadzili również do pakietu kilka istotnych modyfikacji.

OpenOffice to darmowy pakiet biurowy, który podbija serce użytkowników na całym Świecie. Tworzony w ramach projektu Open Source i kompatybilny z Microsoft Office, pakiet rozwija się dynamicznie dzięki szerokiemu gronu developerów. Dowodem tego jest najnowsze wydanie testowe kolejnej wersji 1.1.2, tzw. Release Candidate 2, który stanowi jedną z ostatnich faz testów przed wdrożeniem pełnego wydania.

W OpenOffice 1.1.2 RC2 znajdziemy długą listę wyeliminowanych błędów. Poprawki związane z edytorem tekstu (Writer) to głównie zlikwidowanie przypadków zawieszania się programu w czasie zapisywania dokumentów (Zapisz jako) oraz manipulowania marginesami, poprawiono także obsługę grafiki wprowadzanej do dokumentów. Zmiany nie ominęły również arkusza kalkulacyjnego (Spreadsheet), któremu poprawiono kompatybilność z arkuszami Excela oraz obsługę adresów URL. Podobnie w module baz danych wprowadzono kilka modyfikacji - poprawiono współpracę z poszczególnymi bazami. Dość dużo zmian związanych jest z tłumaczeniami, gdzie wprowadzono dodatkowe hasła, słowniki, poprawiono również jakość tłumaczeń.

Wśród dodatkowych zmian należy wymienić nieco przebudowany instalator, poprawione drukowanie dokumentów oraz ulepszenie obsługi dokumentów PDF. Wśród ciekawostek znalazło się również wyeliminowanie naruszenia licencji Mozilli, które miało miejsce w poprzednich wersjach pakietu.

OpenOffice 1.1.2 RC2 dla Windows do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3495/OpenOffice.1.1.2.RC.2.html

OpenOffice 1.1.2 RC2 dla Linux do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.idg.pl/ftp/linux_351/OpenOffice.1.1.2.RC.2.html

Więcej informacji:

http://www.openoffice.org