OpenOffice lepszy niż piracki MS Office

Projekt OpenOffice.org zainicjował nową akcję promocyjną, w ramach której chce przekonać użytkowników pirackich wersji Microsoft Office do "przesiadki" na darmowy pakiet OpenOffice. Jest to odpowiedź na ostatnie wspólne działania antypirackie Microsoftu i BSA, prowadzone m.in. w Wielkiej Brytanii.

Głównym założeniem akcji jest przekazanie konsumentom informacji, że nie są oni "skazani" na korzystanie z pirackiego MS Office, ponieważ istnieje darmowa alternatywa dla tego pakietu - OpenOffice. "Po latach nieoficjalnego tolerowania piractwa - jako sposobu na zapewnienie sobie odpowiedniego udziału w rynku - Microsoft zamierza teraz podjąć działania, mające na celu sprawdzenie, czy wszystkie wykorzystywane przez użytkowników kopie jego oprogramowania są legalne. Na szczęście istnieje w pełni legalna i darmowa alternatywa" - czytamy na stronie OpenOffice.org.

Przedstawiciele OpenOffice.org apelują do społeczności skupionej wokół projektu o promowanie akcji poprzez umieszczanie na swoich stronach odpowiednich bannerów (dostępnych na OpenOffice.org). Warto wspomnieć, że na podobnych zasadach promowała swego czasu swój produkt Mozilla Foundation - dzięki akcji SpreadFirefox przeglądarkę Firefox pobrało ponad 100 mln internautów.

Więcej informacji: OpenOffice.org.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: