OpenOffice po polsku

Pakiet aplikacji biurowych OpenOffice można już pobrać w polskiej wersji językowej. Jest to bezpłatna, rozwijana na zasadzie open-soure wersja pakietu StarOffice 6. W skład pakietu OpenOffice wchodzi edytor tekstów, arkusz kalkulacyjny, narzędzia do obsługi baz danych (odpowiednik MS Access) oraz oprogramowanie do tworzenia publikacji internetowych.

Pakiet aplikacji biurowych OpenOffice można już pobrać w polskiej wersji językowej. Jest to bezpłatna, rozwijana na zasadzie open-soure wersja pakietu StarOffice 6, który stał się aplikacją komercyjną (choć nadal znacznie tańszą od produktu Microsoftu). Wersja polskojęzyczna dostępna jest na razie tylko dla systemu Windows. Nad edycją dla systemu Linux wciąż trwają prace.

W skład pakietu OpenOffice wchodzi edytor tekstów, arkusz kalkulacyjny, narzędzia do obsługi baz danych (odpowiednik MS Access) oraz oprogramowanie do tworzenia publikacji internetowych. W porównaniu ze StarOffice 6, OpenOffice nie jest objęty wsparciem technicznym firmy Sun Microsystems oraz nie zawiera modułów dostarczonych przez "zewnętrzne" firmy współpracujące z Sunem.

Szczegółowe informacje oraz pliki do pobrania można znaleźć na stronie:http://www.OpenOffice.pl


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: