Opera 10.60 - test najnowszej wersji przeglądarki

Opera to jedna z lepszych przeglądarek dostępnych na rynku. Jest szybka, bezpieczna i bardzo funkcjonalna. Zainstaluj i sprawdź, w czym przewyższa konkurencję.

Opera 10.60

Możliwości 45% 9
Ergonomia 25% 8
Wersja PL 20% 10
Wygląd 10% 10
Ocena końcowa 100% 9,1
Cena: bezpłatny

Informacje: www.opera.com

Opera to według dużej grupy użytkowników najlepiej zaprojektowana i wyposażona przeglądarka internetowa na rynku. Wygrywa w wielu testach, jest szybka, nie obciąża systemu, oferuje mechanizm zakładek i zaawansowane narzędzia do wyszukiwania. Ma wbudowane narzędzia do obsługi poczty internetowej, kanałów RSS i prywatnego surfowania. Dobry menadżer pobierania ułatwia zapanowanie nad ściąganymi plikami, a współpraca z siecią BitTorrent jeszcze bardziej zwiększa jego możliwości. Obsługa za pomocą gestów oraz możliwość sterowania głosem (tylko w języku angielskim) powodują, że z Operą pracuje się bardzo wygodnie. Przeglądarka pozwala też na konfigurację i dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika oferuje serwer Unite

W najnowszej wersji zoptymalizowano silnik Javy, co zapewnia jego szybsze działanie w stosunku do wersji 10.5. Usprawniono narzędzia do wyszukiwania dodając między innymi silnik Bing oraz funkcję sugestii. Rozszerzono obsługę standardów takich, jak HTML5 i internetowego formatu wideo WebM. Do wersji 10.6 dodano funkcje weryfikacji położenia geograficznego, które mają pomóc w przyszłości w geolokacji serwerów internetowych. Niewielkim modyfikacjom poddany został interfejs przeglądarki, lepiej działa funkcja podglądu okien na pasku Windows 7.

Zobacz również:

  • Microsoft kopiuje pomysł z Opery. Ładnie to tak?
  • Najlepszy antywirus 2023 - top 10 antywirusów

Opera to jedna z bezpieczniejszych przeglądarek na rynku. Jej mniejsza popularność w stosunku do liderów powoduje jednak, że nie wszystkie strony są optymalizowane pod jej kątem. Powoduje to problemy z wyświetlaniem niektórych witryn. Dotyczy to na przykład internetowych usług Microsoftu. I choć nie jest to wina producenta Opery, jest kłopotliwe dla użytkowników.

Werdykt PC Worlda
Zalety:
- szybka
- bezpieczna
- funkcjonalna
Wady:
- problemy z wyświetlaniem niektórych stron
Bardzo wygodna, funkcjonalna, bezpieczna i szybka przeglądarka.

Pobierz program: Opera 10.60