Opera 10 Beta 2 już do pobrania

Opera Software udostępniła do pobrania drugą wersję beta dziesiątej już edycji popularnej przeglądarki stron internetowych Opera. Przeglądarkę możecie pobrać z naszych serwerów.

Opera 10 Beta 2 oparta jest o nową wersję silnika renderującego strony - Presto 2.2, który według zapewnień twórców jest o około 30% szybszy, niż jego poprzednie wydanie. W Opera 10 Beta 2 znalazły się wszystkie najlepsze cechy poprzednich odsłon przeglądarki - użytkownik ma możliwość dostosowania belki programu do swoich potrzeb (Personal Bar), również może wybrać czy chce rozpoczynać pracę z programem w trybie jednego okna lub wielu okien. Opera obsługuje kaskadowe arkusze stylów, aplety Java oraz DOM.

Opera 10.00 beta 2 dla Windows

Opera 10 Beta 2 oferuje przede wszystkim szereg zmian dotyczących interfejsu, nowe rozwiązania związane z pocztą, aktualnościami i chatem, poprawiony silnik renderujący strony internetowe, nowe możliwości w dziedzinie zabezpieczeń i wiele innych. Szczegółowe informacje o zmianach dostępne są na stronie producenta.