Opera 10 Mobile beta dla Symbiana

Można już pobrać jedną z najpopularniejszych na świecie mobilnych przeglądarek internetowych. Wersja 10 przynosi szybkość działania, intuicyjny interfejs oraz funkcje znane z desktopowych wersji Opery.

Opera Software postawiła głównie na szybkość działania. Według deklaracji producenta Opera 10 Mobile dla Symbiana jest dwukrotnie szybsza, niż poprzednia wersja przeglądarki. Pojawiły się też nowości. Są wśród nich funkcje znane użytkownikom Opery z wersji przeznaczonych na komputery PC. To m.in. Szybkie Wybieranie (ang. Speed Dial) czy przeglądanie w kartach.

Odświeżono interfejs przeglądarki. Dołożono starań, by był on bardziej intuicyjny i ułatwiał przeglądanie zawartości Internetu. W "dziesiątce" obecna jest też technologia kompresji Opera Turbo, po raz pierwszy wprowadzona w wersji 9.7, a której zadaniem jest przyspieszenie przeglądania stron.

Poprawiono tez kompatybilność - w nowej przeglądarce zastosowano silnik najnowszej generacji Opery, dzięki czemu serwisy powinny działać w taki sam sposób, jak w wersjach Opery przeznaczonych na komputery. Opera 10 Mobile została dostosowana zarówno do korzystania na smartfonach wyposażonych w ekran dotykowy, jak też na telefonach z nawigacją klawiaturową.

Z nowej wersji przeglądarki mogą korzystać posiadacze smartfonów wyposażonych w system Symbian S60 w wersjach 3. i 5. generacji. W ofercie mają je tacy producenci jak Nokia, Samsung czy Ericsson.