Opera 11.50 RC - ostatni moment na testy

Prace nad kolejną wersją przeglądarki internetowej Opera weszły w ostatnie stadium - jest już dostępny "kandydat do wydania finalnego" Opery 11.50, co świadczy o rychłej premierze wersji finalnej.

Z informacji udostępnionych na stronie firmy Opera Software nie wynika, by wydanie przeglądarki oznaczone jako 11.50 RC1 charakteryzowało się jakimiś przełomowymi innowacjami. Podkreśla to zresztą sam producent, pisząc: "W tym momencie jesteśmy głównie zainteresowani poważnymi błędami. Jeśli błąd nie jest wystarczająco poważny, by opóźnić wydanie programu, będziemy wdzięczni za powstrzymanie się od zgłaszania go do momentu premiery finalnej wersji 11.50".

W porównaniu z wersją beta skupiono się na wyeliminowaniu błędów w funkcjonowaniu aplikacji (związanych m.in. z nieprawidłową obsługą silników wyszukiwania podczas aktualizacji przeglądarki czy wadliwym wyświetlaniem aktywnej karty w grupie po dodaniu do grupy kolejnej karty).

Przypomnijmy, że najważniejsze nowości zaimplementowane w Operze 11.50 beta polegały na udoskonaleniu wbudowanego w przeglądarkę narzędzia do synchronizacji danych i ustawień, Opera Link oraz rozszerzeniu możliwości funkcji Speed Dial (szybkie wybieranie) o obsługę rozszerzeń do Opery.

Opera 11.50 RC1 jest dostępna w ramach platformy testowej Opera Next, dzięki czemu wydania testowe przeglądarki można instalowane są w systemie jako osobne instancje, nie mające wpływu na bieżącą wersję finalną używaną na co dzień.

Opera 11.50 będzie kolejną znaczącą aktualizacją przeglądarki internetowej, jakiej świadkami jesteśmy w ostatnich tygodniach. Jej wydanie nastąpi zaledwie tydzień po premierze programu Firefox 5 a trzy tygodnie po wprowadzeniu przez Google aplikacji Chrome 12.