Opera 25 - sporo nowych, wygodnych funkcji

Opera to przeglądarka z jednej strony znana i przez każdego rozpoznawana, a z drugiej - obecna na rynku w śladowych ilościach, daleko za IE, Firefoxem czy Chrome. Czy wydanie 25 pozwoli jej poszybować w górę?

Opera, jak każda współczesna przeglądarka internetowa, pozwala przeglądać strony w zakładkach oraz dodawać wybrane do ulubionych. Jednak od wydania 25 możliwe jest tworzenie zakładek wizualnych - po kliknięciu ikonki serduszka można dopasować obraz do wybranej strony, a także folderu. Przeglądarka sama może pobrać ikonkę aktualnie przeglądanej witryny. Dodatkowo nawigację po ulubionych zakładkach ułatwia ich podział na kategorie, a także możliwość edytowania nazw każdej zakładki. Wszystko dokładnie wyjaśnia poniższy filmik.

Opera 25 to także wbudowany czytnik dokumentów w formacie PDF, a także możliwość odtwarzania multimediów w formatach H.264 i MP3 bezpośrednio w przeglądarce. Ostatnia warta odnotowania nowość to wprowadzenie powiadomień ze stron internetowych (Web notifications). O wszystkich możliwościach przeglądarki można przekonać się, pobierając ją z tej strony.