Opera 9.2, czyli szybkie wybieranie

Firma Opera udostępniła wczoraj kolejną wersję swojej przeglądarki internetowej - 9.2. Oprócz poprawek w zabezpieczeniach i usuniętych błędach w nowej wersji znalazła się też między innymi funkcja "szybkiego wybierania" ulubionych witryn - Speed Dial.

Dzięki Speed Dial każda nowootwarta, pusta zakładka zawiera teraz miniaturki witryn dodanych przez użytkownika, które można dowolnie organizować poprzez operacje myszką. Szybki dostęp do ulubionych witryn możliwy jest również przez użycie skrótów klawiszowych Ctrl+<numer zakładki>.

Opera 9.2, czyli szybkie wybieranie

Funkcja Speed Dial w Operze 9.2

Drugą nowością jest pakiet narzędzi dla deweloperów tworzących aplikacje webowe Opera Developer Tools, umożliwiający między innymi łatwą inspekcję obiektowego modelu dokumentu (DOM) zbudowanego przez przeglądarkę, funkcji JavaScript, nagłówków HTTP, ciasteczek, czy też edycję "na żywo" kaskadowych arkuszy stylów dołączonych do oglądanej witryny.

Więcej o wszystkich zmianach w wersji 9.2 można dowiedzieć się na stronie producenta. Przeglądarka dostępna jest do pobrania dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS X. Wersja dla systemu z Redmond jest teraz dostępna w 31 językach.

Oficjalna witryna Opery.