Opera 9.52 już dostępna

W nocy z 19 na 20 sierpnia, na stronach producenta i w systemie automatycznej aktualizacji pojawiła się nowa wersja przeglądarki Opera - 9.52. Autorzy poprawili stabilność programu i usunęli wiele drobnych, acz uprzykrzających życie użytkownika, błędów.

Pobierz: Opera 9.52 dla Windows

Opera 9.52

Opera 9.52

Przeglądarka dostępna jest w wersji międzynarodowej, zawierającej także polski interfejs. Aplikacja pozwala na dostosowanie belki programu do swoich potrzeb (Personal Bar), rozpoczynanie pracy w trybie jednego lub wielu okien. Opera obsługuje kaskadowe arkusze stylów aplety Java oraz częściowo DOM.

Opera 9.52 przynosi ze sobą całkiem sporo zmian. Oprócz licznych drobnych uaktualnień, wprowadzono także wiele ważnych poprawek. Chodzi tu między innymi o naprawę problemów z pocztą, w tym tych występujących przy próbie importu kont POP z poprzednich wersji, zwłaszcza 9.2, czy korzystania z interfejsu poczty Gmail.

W wersji 9.52 usunięto też liczne błędy dotyczące konkretnych serwisów internetowych. Autorzy zapewniają, że użytkownicy Opery nie będą mieli już problemów z uploadowaniem zdjęć do serwisów takich jak Flickr czy prawidłową jakością obrazów wideo (a zwłaszcza podglądu miniaturek) w YouTube czy na witrynie BBC. Załatano również dziurę powodującą wycieki pamięci przy korzystaniu z protokołu BitTorrent.

Pełna lista zmian dostępna jest na stronie Opery

Pobierz: Opera 9.52 dla Windows

*

Pobierz: Opera 9.52 dla systemów Linux (wersja 32-bitowa)

*

Pobierz: Opera 9.52 dla systemów Linux (wersja 64-bitowa)