Opera 9.6 - wersja finalna do pobrania

Opera 9.6, najnowsza edycja norweskiej przeglądaki w wersji finalnej jest już dostępna. W porównaniu do poprzednich wydań, przeglądarka ma działać stabilniej i szybciej, a według zapewnień przedstawicieli Opera Software wbudowane mechanizmy synchronizacji danych pozwalają na jeszcze wygodniejsze przenoszenie wielu elementów między normalną, a mobilną wersją przeglądarki.

Opera to przeglądarka internetowa, która choć nie stanowi jeszcze istotnej konkurencji dla Internet Explorera czy Firefoksa na rynku amerykańskim, w Europie czy Azji radzi sobie nadspodziewanie dobrze (przy czym np. w Rosji ma ponad 15% udziałów rynkowych). Jakie nowości wprowadzono w edycji 9.6? Część znamy już z wydań testowych.

Nowości w wersji 9.6:

- Polepszona i rozszerzona synchronizacja danych w usłudze Opera Link

- Zoptymalizowany klient poczty Opera Mail, zmiany dotyczą przede wszystki sytuacji, w której użytkownik dysponuje łączem internetowym o małej prędkości. Przedstawiciele Opera Software zapewniają, że dzięki "trybowi połączenia o niskiej przepustowości" pobieranie wiadomości jest znacznie szybsze.

- Poprawiona szybkość reakcji i ładowania stron

- Podgląd kanałów RSS przed dokonaniem subskrybcji

- inne drobne zmiany i usprawnienia, w tym dodanie kolejnych wersji językowych (Polska dostępna jest już od dawna).

Pobierz:

* Opera 9.6 dla Windows

* Opera 9.6 dla 32-bitowego Linuksa

* Opera 9.6 dla 64-bitowego Linuksa

* Opera 9.6 na Mac OS X (z procesorem Intel)

* Opera 9.6 na Mac OS X (wersja uniwersalna)