Opera Mini 4.1 - nowa, udoskonalona wersja przeglądarki

Ukazało się kolejne wydanie programu Opera na telefony komórkowe obsługujące Java MIDP2. Nowa wersja aplikacji to wbudowany menadżer pobierania oraz wysyłania plików, szybsze działanie, autouzupełnianie adresów witryn oraz narzędzie szybkiego przeszukiwania strony.

Opera Mini 4.1 - nowa, udoskonalona wersja przeglądarki

Opera Mini 4.1

Opera Mini to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych w wersji na telefony komórkowe. To aplikacja, która swoją funkcjonalnością znacznie przewyższa większość oprogramowania dostarczanego przez producentów komórek, a jest zaledwie kilka kroków za tradycyjnymi przeglądarkami. Opera Mini może z powodzeniem działać na większości telefonów obsługujących Javę - jej obsługa jest łatwa, szybka i przyjemna, nawet na małym ekranie.

W najnowszej wersji, oznaczonej symbolem 4.1 wprowadzono kilka znaczących zmian. Najważniejszą z nich zdaje się być zaimplementowanie mechanizmu pobierania oraz wysyłania plików bezpośrednio z przeglądarki - wcześniej nie było takiej możliwości, trzeba było używać wbudowanego w telefon oprogramowania. Kolejną ważną nowością jest szybkie wyszukiwanie pożądanego tekstu - jedno kliknięcie, wpisanie frazy, a Opera Mini przeszuka stronę w jej poszukiwaniu. Jest to znaczne ułatwienie, szczególnie dla osób, które posiadają starsze telefony, na których wyświetlanie stron nie działa płynnie oraz duża oszczędność czasu w przypadku witryn zawierających dużo tekstu.

Dodatkowo programiści wyposażyli przeglądarkę w autouzupełnianie adresu stron internetowych - wystarczy wpisać początek, a Opera Mini zaproponuje jego dalszą część. Opera Mini posiada teraz także funkcję zapisania strony w celu jej późniejszego wyświetlenia w trybie offline.

Pobierz przeglądarkę Opera Mini 4.1.