Opera Mini 5 beta: nowa wersja przeglądarki do pobrania

Opera Mini to najpopularniejsza przeglądarka na telefony komórkowe, z której korzysta ponad 30 milionów internautów surfujących po Sieci z poziomu swojego urządzenia mobilnego. Właśnie ukazała się pierwsza wersja beta wydania Opera Mini 5. Wśród najważniejszych zmian należy wymienić odmieniony interfejs, przeglądanie witryn w kartach, optymalizację działania na komórkach z dotykowym ekranem, implementację menadżera haseł, a także wprowadzenie mechanizmu umożliwiającego szybkie przejście na ulubioną stronę internetową.

Opera Mini 5 beta: nowa wersja przeglądarki do pobrania

Opera Mini 5 beta

Opera Mini to zaawansowana, a jednocześnie prosta w obsłudze przeglądarka, która dzięki przetwarzaniu wyświetlanych na ekranie komórki witryn przez serwery producenta minimalizuje ilość danych transferowanych z Internetu - według producenta kompresja sięga nawet 90%. Opera Mini działa dużo sprawniej od przeglądarek wbudowanych w telefony komórkowe oraz innych tego typu aplikacji dostępnych na rynku, co czyni ją liderem na rynku mobilnych programów do surfowania po Sieci.

W przeglądarce Opera Mini 5 beta wprowadzono wiele nowości. Opera Mini 5 beta to odmieniony interfejs - poza zmienionym wyglądem wprowadzono także możliwość przeglądania witryn w kartach oraz mechanizm umożliwiający łatwe przechodzenie na ulubione strony (znane z tradycyjnej wersji przeglądarki Opera tzw. Szybkie wybieranie). Opera Mini 5 to także zoptymalizowane działanie na telefonach z ekranami dotykowymi, na których korzystanie z przeglądarki jest wygodniejsze, niż w jej poprzednich wydaniach. Kolejną nowością w Opera Mini 5 beta jest menadżer haseł, dzięki któremu użytkownik nie będzie musiał za każdym razem podawać swojego loginu i hasła, by zalogować się na wyświetlaną witrynę. Dodatkowo, jak w przypadku każdej wersji Opera Mini wyeliminowano zgłoszone błędy oraz usprawniono jej działanie.

Zmiany wprowadzone w Opera Mini 5 beta:

- nowy interfejs

- przeglądanie w kartach

- lepsza obsługa na telefonach z dotykowym ekranem

- implementacja mechanizmu zapamiętującego dane logowania do wybranych witryn

- dodanie tzw. Szybkiego wybierania, umożliwiającego łatwe przejście na ulubione strony

- optymalizacja działania przeglądarki

Pobierz:

- Opera Mini 5 beta na telefony obsługujące środowisko Java

- Opera Mini 5 beta na urządzenia z systemem Blackberry OS w wersji:

--> 4.2.x

--> 4.3.x

--> 4.7.x