Opera Mini 5 dostępna także na Androida

Właściciele telefonów z systemem operacyjnym Android mogą wreszcie skorzystać z przeglądarki Opera Mini 5. Dzisiaj opublikowano jej wersję beta.

W Operze Mini 5 w porównaniu z poprzednia wersję zmieniono interfejs, dodano przeglądanie witryn w kartach, jak Szybkie wybieranie - mechanizm umożliwiający łatwe przechodzenie na ulubione strony. Szybkość działania zwiększa kompresja danych. Od dzisiaj z tych funkcji będą mogli skorzystać właściciele telefonów z Androidem.

Beta wersja Opery Mini 5 przeznaczona na telefony komórkowe pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Google'a to kolejne wcielenie tej przeglądarki. Na początku marca 2010 r. opublikowano Operę Mini 5 beta, przeznaczoną dla posiadaczy telefonów pracujących pod kontrolą systemów Windows Mobile 5 i 6. Wcześniej zaprezentowano edycję przeglądarki dedykowaną iPhone'om.

Zobacz również:

  • WhatsApp przestanie działać na wybranych smartfonach
  • Safari 15.1 dostępne - Apple wycofało się pewnych elementów

Opera Mini szybko zyskuje nowych użytkowników. Z badań opublikowanych w październiku ubiegłego roku wynika, że korzystało z niej około 39 milionów użytkowników. W styczniu Opera Software pochwaliła się, że liczba ta wzrosła do 50 milionów.

Operę Mini można pobrać bezpośrednio na telefon z systemem operacyjnym Android odwiedzając stronę www.opera.com/mini/next/. Można też wyszukać Operę Mini w Android Market.