Opera Mini dla iPhone'a

Podczas tegorocznego kongresu technologii mobilnych "Mobile World Congress 2010" Opera przedstawi przeglądarkę Operę Mini przeznaczoną dla iPhone’a.

Przeglądarka przeznaczona dla smartfona Apple’a, która zostanie zaprezentowana w przyszłym tygodniu w Barcelonie, ma być szybsza niż Safari. Z firmowych testów wynika, że będzie ona nawet sześciokrotnie szybsza niż przeglądarka Apple’a. W dużej mierze wynika to z korzystania przez Operę Mini z serwerów proxy do kompresji danych. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko strony wgrywają się szybciej, ale też przesyłanych jest mniej danych, co może obniżyć rachunki za telefon.

Jednak być może użytkownicy iPhone’a nie będą mieć możliwości przekonania się o zaletach Opery Mini. Apple może bowiem jej nie zatwierdzić. O tym, że tak się stanie jest przekonany Paolo Pescatore, analityk w CCS Insight.

Zobacz również:

  • To już oficjalne: koniec przeglądarki Opera!
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]

Wynika to z faktu, że Apple nie zatwierdza oprogramowania, które duplikuje funkcje już dostępne w iPhonie. Przedstawiciele Opery nie spodziewają się, by ich aplikacja została odrzucona, choć przeglądarka nie została jeszcze przedstawiona do akceptacji.

Oprócz Opery Mini na iPhone’a, w trakcie targów przedstawione zostaną także inne nowości. Na stoisku firmowym będzie można zobaczyć Operę Mobile 10 beta 3 przeznaczoną dla telefonów z systemami Symbian S60 i Windows Mobile, Operę Mobile 10 beta dla urządzeń z systemem Android, a także Wieloplatformowy Widgets Manager w wersji beta, działający na telefonach z systemami Windows Mobile i S60.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: