Opera Mini do iPadów i iPhone'ów z nową wersją

Norweska Opera jest odpowiedzialna za jedną z najpopularniejszych alternatywnych przeglądarek mobilnych. Oszczędzająca transfer danych Opera Mini cieszy się od lat olbrzymim powodzeniem wśród użytkowników. Pojawiła się właśnie nowa wersja przeglądarki w wersji na urządzenia z systemem iOS.

Opera to jedna z alternatywnych przeglądarek, którą użytkownicy mogą zastąpić Internet Explorera preinstalowanego w systemie Windows. Przez wiele lat nie zdobyła ona jednak oszałamiających udziałów w rynku i jest daleko w tyle za przeglądarką Microsoftu, Firefoksem od Mozilli i Google Chrome.

Nieco inaczej układ sił wygląda w przypadku przeglądarek mobilnych. Tutaj Opera ma bardzo duże grono zwolenników. Jednym z produktów Opery jest Opera Mini, czyli przeglądarka oszczędzająca transfer danych przez kompresję stron internetowych po stronie serwera. Cieszyła się ona popularnością jeszcze w czasach świetności systemu Symbian.

Opera Mini do iPadów i iPhone'ów z nową wersją

Opera Mini doczekała się również wydania na młodsze systemy operacyjne do smartfonów i tabletów, takie jak Google Android i Apple iOS. Przeglądarka w wersji do iPhone'a i iPada doczekała się właśnie uaktualnienia oznaczonego numerem 9.1.0, która przyniosła poprawki błędów i kilka nowych funkcji.

Opera Mini 9.1.0 dostępna jest już w sklepie App Store. Jedną z najważniejszych nowości jest możliwość otwierania w niej linków z innych aplikacji, co jest obejściem problemu braku możliwości zmiany domyślnej przeglądarki w iPhonie i iPadach. Oprócz tego nowa wersja pozwoli przeszukać schowek w poszukiwaniu adresów URL.