Opera Mini i Mobile - nowe wersje z licznikiem oszczędności

Podczas surfowania po internecie Opera Mini i Opera Mobile pobierają mniej danych niż inne przeglądarki dzięki kompresji danych. Teraz ich nowe wersję zostały wyposażone w licznik pokazujący ile danych zostało pobranych, a ile zaoszczędzonych z naszego pakietu internetowego.

Opera Mini i Opera Mobile
Opera zaprezentowała nowe wersje przeglądarek mobilnych dla smartfonów i tabletów z systemem Android. Opera Mini 6.5 i Opera Mobile 11.5 pokazują konkretną ilość danych, którą użytkownik pobrał oraz ilość, którą zaoszczędził dzięki technologi kompresji danych w chmurze przed ich przesłaniem do użytkownika.

Oszczędność danych może ułatwić zmniejszenie pakietu internetowego oraz opłat. Będzie też przydatna w przypadku, gdy musimy korzystać z roamingu lub płacimy za konkretną ilość danych. Ich naliczanie pomoże też w utrzymaniu się w granicach naszego limitu, po którego przekroczeniu spada prędkość internetu.

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [grudzień 2021]
  • Opera GX - pierwsza na świecie mobilna przeglądarka dla graczy

Nowe wersje Opery Mini i Mobile zostały bardziej zintegrowane Androidem. Przeglądarki mogą importować istniejące już w systemie zakładki i otwierać je dzięki skrótom na ekranie głównym. Inne poprawki dotyczą ulepszenia funkcji Opera Turbo w Operze Mobile oraz wprowadzenie odtwarzania filmów wewnątrz przeglądarki w systemie Android Honeycomb.

Zaktualizowano także silnik Opera Presto oraz wprowadzono pomniejsze poprawki do obsługi HTML5 i JavaScript. Nowe wersje Opery Mini i Opery Mobile dla Androida powinny być już dostępne w Android Market oraz na stronie mobilnej m.opera.com.