Opera Mini radzi sobie dobrze w przeciwieństwie do przeglądarki w wersji desktop

Przedstawiciele norweskiej firmy Opera podzielili się właśnie informacjami, ilu użytkowników faktycznie korzysta z ich przeglądarek przygotowanych do systemu mobilnego Android. Chwalą się też dwukrotnym wzrostem liczby użytkowników rok do roku.

Opera to jedna z alternatywnych przeglądarek internetowych, która obecna jest na rynku od wielu lat. Nie zdobyła jednak nigdy znaczącego udziału w rynku, na którym prym wiodą Chrome, Firefox i Internet Explorer. Przeglądarka w wersji dla komputerów osobistych ma oddane grono użytkowników, ale udział procentowy jest niewielki w porównaniu z konkurencją.

Opera Mini radzi sobie dobrze w przeciwieństwie do przeglądarki w wersji desktop

Nie można tego jednak powiedzieć o Operze Mini, czyli aplikacji skierowanej do użytkowników urządzeń mobilnych. Ta przeglądarka jest bardzo częstym wyborem wśród osób, które bardzo dużo surfują po internecie. Wszystko za sprawą mechanizmu kompresji danych, który pozwala zaoszczędzić megabajty z paczki danych.

Użytkownicy zdecydowanie doceniają tę funkcję i korzystają z niej. Liczba pobrać Opery Mini w wersji dla systemu Android szacowana jest na 250 milionów, ale twórcy przeglądarki podzielili się jeszcze ciekawszymi statystykami. Według ich obliczeń z przeglądarki Opera na Androidzie korzysta już ponad 100 milionów osób miesięcznie.

To bardzo dobry wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę preinstalowanie przez Google na urządzeniach mobilnych Chrome’a. Warto tylko zaznaczyć, że na wynik 100 milionów osób przekonanych do Opery składają się użytkownicy wszystkich mobilnych wersji przeglądarki, ale jej twórcy zaznaczają, że Opera Mini jest nadal najpopularniejszą z wersji.