Opera Mini umożliwi bezpłatne przeglądanie internetu z urządzeń mobilnych

Użytkownicy smartfonów i tabletów korzystający z Opery mają powód do radości. Twórcy wersji Mini tej przeglądarki umożliwią operatorom oferowanie w jej ramach bezpłatnego dostępu do internetu użytkownikom. W zamian trzeba będzie obejrzeć po prostu kilka reklam.

Opera Mini to przeglądarka na urządzenia mobilne, która zdobyła olbrzymią popularność jeszcze w czasach świetności Symbiana, ale jest też bardzo lubiana przez użytkowników Androida. Wszystko za sprawą specjalnego trybu kompresji stron internetowych, który pozwala na ograniczenie ilości przesyłanych danych do minimum. Od teraz nie będzie to zresztą jedyny sposób na to, by użytkownicy Opery Mini mogli oszczędzić pieniądze.

Twórcy przeglądarki stworzyli rozwiązanie o nazwie Web Pass. Pozwoli to operatorom na udostępnienie mechanizmu darmowego dostępu do internetu. Polega to na tym, że użytkownicy korzystający z Opery Mini mogą korzystać z darmowego transferu, ale przed rozpoczęciem każdej sesji z przeglądarką będą musieli obejrzeć reklamę. Otwarte pozostaje pytanie, czy i kiedy polskie sieci zainteresują się tematem i zaimplementują Opera Web Pass u siebie.

Opera Mini umożliwi bezpłatne przeglądanie internetu z urządzeń mobilnych

Oprócz tego Web Pass może służyć operatorom jako możliwość łatwego sprzedawania paczek internetowych osobom, które nie chcą oglądać reklam. W zamian za z góry ustaloną opłatę mogą pozwolić użytkownikowi np. na nielimitowane korzystanie z internetu za pośrednictwem przeglądarki Opera Mini przez cały dzień lub dostęp tylko do wybranych portali przez tydzień itp.

źródło: engadget.com