Opera Mobile 10.1 na system Symbian już gotowa

Opera zaktualizowała swoją przeglądarkę w wersji dla systemu operacyjnego Symbian. Opera Mobile 10.1 ma znacząco poprawioną obsługę JavaScript co skutkuje dużo szybszym działaniem.

Opera zaktualizowała swoją flagową przeglądarkę na telefony komórkowe i smartfony. Wersja Mobile 10.1 jest już dostępna na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Symbian. Przeglądarka w nowej odsłonie lepiej wykorzystuje potencjał silnika JavaScript i dzięki temu ma zapewniać wyższą wydajność.

W testach SunSpider JavaScript Opera Mobile 10.1 okazała się dziewięciokrotnie szybsza od wersji 10.0. Ponadto, po zaktualizowaniu przeglądarki użytkownik otrzyma kilka nowych funkcji, w tym geolokację oraz możliwość udostępnienia witrynom informacji o lokalizacji użytkownika w celu wyświetlenia spersonalizowanej zawartości.

Opera Mobile 10.1 jest dostępna w wersjach na system operacyjny Symbian^3 oraz Symbian S60 trzeciej i piątej edycji. Przeglądarkę można zainstalować wprost z komórek pod adresem (m.opera.com) oraz z zasobów idg.pl. Opera wypuściła także wersję beta przeglądarki Mobile na system Android. Ją także można pobrać z witryny producenta oraz z działu Download na idg.pl.

Pobierz: Opera Mobile 10.1 (Symbian S60)

Pobierz: Opera Mobile 10.1 Beta (Android 1.6)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: