Opera Mobile 12.1 dla Androida wydana. Oferuje funkcje desktopowe

Opera udostępniła przeglądarkę Opera Mobile 12.1. Odchudzone oprogramowanie przeznaczone jest dla użytkowników Google Androida i oferuje do ich dyspozycji kilka funkcji dostępnych wcześniej tylko dla posiadaczy "zwykłych" komputerów.

Opera Mobile 12.1 została zoptymalizowana do współpracy z czterema różnymi chipsetami: ARM v5/v7, MIPS i X86. Pobierając ją otrzymujemy jednak jedynie wersję, która przeznaczona jest do współpracy z naszym tabletem, lub smartfonem pracującym pod kontrolą Androida. Dodatkowo możemy liczyć na oszczędne i szybkie surfowanie dzięki technologii Opera Turbo (kompresja danych) oraz ostrzeżenie, gdy wejdziemy na stronę oznaczoną jako podejrzana, lub wykorzystywana do nielegalnej działalności.

Opera Mobile 12.1 to także następujące technologie znane wcześniej z wersji desktopowej:

- SPDY: korzystanie z nowego protokołu komunikacji SPDY umożliwia wydajniejsze surfowanie

- WebSockets: zapewnia lepszą komunikację poprzez ulepszenie dwukierunkowego przepływu danych pomiędzy urządzeniem a serwerem

Zobacz również:

  • To już oficjalne: koniec przeglądarki Opera!

Na koniec warto też wspomnieć o wsparciu dla takich elementów HTML5 jak Drag and Drop i Clipboard API oraz o zapewniającym więcej możliwości dla deweloperów nowym wsparciu dla CSS Animations i Flexbox.

Nowa przeglądarka jest już dostępna w Google Play.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: