Opera Mobile 9.5 beta 1 - nowa wersja przeglądarki do pobrania

Ukazała się pierwsza wersja beta komercyjnej przeglądarki Opera przeznaczonej na telefony komórkowe. Nowe wydanie Opery Mobile, oznaczonej symbolem 9.5 beta 1, to wiele zmian zbliżającej aplikację do tradycyjnych odpowiedników pecetowych - jest szybsza, obsługuje technologię AJAX, posiada mechanizm zakładek oraz historię przeglądanych stron, a także autouzupełnianie wpisywanych adresów url i menadżer do zapamiętywania haseł.

Opera Mobile 9.5 beta 1

Opera Mobile 9.5 beta 1

Opera Mobile jest jedną za najpopularniejszych przeglądarek internetowych na zaawansowane telefony komórkowe. Aplikacja pobiera i generuje witryny sieciowe bezpośrednio na telefonie komórkowym użytkownika - inaczej jest w przypadku programu Opera Mini, gdzie wykorzystany jest serwer pośredniczący modyfikujący zawartość strony tak, aby dobrze wyglądała nawet na komórkach z małym wyświetlaczem. Renderowanie witryny bez użycia pośredników można uznać za bezpieczniejszą metodę surfowania po Internecie, bowiem nikt poza użytkownikiem nie ma dostępu do jego prywatnych danych.

Nowa wersja przeglądarki Opera Mobile 9.5 beta 1 jest według zapewnień producenta dużo szybsza, niż starsze wydania. Nowością jest również możliwość łatwego przybliżania poszczególnych elementów przeglądanych witryn, udoskonalony interfejs, zapisywanie strony lub obrazków w pamięci telefonu, wyświetlanie witryn w kartach, a także w pionie i poziomie. Ważną zmianą jest również obsługa technologii AJAX, dodanie menadżera haseł i zakładek, historii przeglądanych serwisów, a także możliwość wysyłanie plików z pamięci telefonu do Internetu.

Z przeglądarki Opera Mobile 9.5 beta 1 mogą skorzystać posiadacze telefonów z systemem Windows Mobile.

Źródło: oficjalna strona programu Opera Mobile

Aplikacja dostępna w zasobach plikowych IDG - pobierz przegladarkę Opera Mobile 9.5 beta 1.