Opera Mobile wkrótce pod Androidem

Osoby korzystające ze smartfonów z Androidem, w ciągu miesiąca będą mogły pobrać nową wersję przeglądarki internetowej Opera. Jej twórcy zastąpią wersję Mini bardziej zaawansowanym produktem. Znamy już jego kluczowe cechy.

Opera Mobile wkrótce pod Androidem

Polecamy:

Twórcy nowej wersji przeglądarki Opera Mobile zachwalają dwie umieszczone w niej nowości. Pierwszą z nich jest akceleracja sprzętowa. Opera Software zapowiada, że dzięki mocy naszych smartfonów, przeglądanie stron internetowych będzie bardzo szybkie. Sama aplikacja ma się także doczekać niewielkich zmian w wyglądzie interfejsu użytkownika, które umilą czas spędzany na przeglądaniu zasobów Internetu.

Drugą nowością jest pełny "pinch to zoom" czyli "szczypanie" ekranu umożliwiające przybliżanie wybranego fragmentu strony internetowej. W przeciwieństwie do wersji Mini, w Opera Mobile nie spotkamy się z zaledwie dwoma poziomami przybliżania. Użytkownik sam wybierze jak bardzo chce się przyzbliżyć do treści wyświetlanych na wybranej stronie, a przeglądarka odpowiednio dostosuje umieszcony na niej tekst, by był czytelny.

Zobacz również:

  • Najlepsze aplikacje na Androida za darmo! Sprawdź aktualne oferty [04.10.2022]
  • Przeglądarki internetowe - popularność w Polsce i na świecie [wrzesień 2022]

Nowa wersja Opery powinna się pojawić w Android Markecie w przeciągu miesiąca. Będzie działała na każdej wersji systemu operacyjnego Android.