Opera Touch z nową, praktyczną funkcją

Nowa aktualizacja mobilnej wersji przeglądarki Opera - czyli Opera Touch - przynosi przicks Fast Action, umożliwiający podgląd zakładek. Na tym nie koniec nowości.

Zmiany w Opera Touch producent uzasadnia ciekawą uwagą - "smartfony robią się coraz większe, ale nasze dłonie się nie zmieniają. Dlatego używanie przycisków w górnej części przeglądarki może być nieco niekomfortowe". W związku z tym wprowadzono przycisk Fast Action, którego naciśnięcie pozwoli na szybki dostęp do trzech najczęściej używanych stron, otwieranie nowych zakładek, skanowanie kodów QR oraz wyszukiwanie. Umożliwi również podgląd wszystkich ostatnio otwieranych zakładek, a także wyłączanie adblockera dla wybranych witryn. Wersja przeglądarki dla systemów Android dostała także możliwość wyłączenia geolokalizacji na wybranych witrynach oraz możliwość drukowania wskazanej strony.

Nowa edycja Opera Touch to także możliwość synchronizacji z przeglądarką Opera na komputerze. Dzięki temu można korzystać z zapisanych na smartfonie linków i witryn, a także notatek. Mechanizm synchronizacji jest bardzo prosty i przyda się z pewnością wszystkim użytkownikom, którzy zapisują często linki, robią notatki, itp. Nową edycję można pobrać z Google Play Store, a wersję dla iOS - z App Store.