Opera szuka pracowników w Polsce

Opera lekarstwem na kryzys? Czemu nie? Jon von Tetzchner, współzałożyciel i prezes Opera Software, oficjalnie otworzył dzisiaj w Warszawie nowe biuro i podkreślił, że z chęcią zatrudni wszystkich geniuszy i ludzi z pomysłami. Podobno dobrze płacą.

Opera szuka pracowników w Polsce

Konferencja z okazji otwarcia nowego biura Opera Software. Przemawia Krystian Kolondra, dyrektor krajowy OS. Pierwszy z lewej to Jon von Tetzchner.

Nowe Centrum Badań i Rozwoju Opera Software znajduje się przy Al. Niepodległości 69. Dzięki niemu już ponad 150 wykwalifikowanych informatyków znalazło pracę w polskich oddziałach firmy. Wszyscy będą zajmować się dostarczaniem znanej przeglądarki do czołowych producentów elektroniki i telekomów na świecie, umacniając jednocześnie przywiązanie polskich użytkowników do Opery.

- W Warszawie Opera Software zatrudni wykwalifikowanych deweloperów i testerów - powiedział Krystian Kolondra, dyrektor krajowy Opera Software. - Sukces wrocławskiego biura dowodzi, że rzesza doskonale wykwalifikowanych informatyków w Polsce może być wielkim wsparciem dla naszej firmy. Mamy w tej chwili prawie 40 pracowników w warszawskim Centrum i będziemy dalej się rozwijać - dodał. Podkreślił też, że w Operze można dobrze zarobić, a do tego dochodzą pakiety socjalne, tzw. tygodniówki z darmową pizzą i inne tego rodzaju atrakcje. Słowem, żyć nie umierać. Ale jednocześnie wymagania są wysokie. Opera Software to firma, która słynie z bardzo dokładnego "prześwietlania" swoich przyszłych pracowników. Nie zatrudnia kogo popadnie, a chętnych nie brakuje, więc aby otrzymać posadę, trzeba się naprawdę wykazać.

Zobacz również:

  • Opera prezentuje funkcję, na którą nie wpadła konkurencja
Opera szuka pracowników w Polsce

Opera Mini na Google Android.

Z ponad dziesięcioprocentowym udziałem w rynku przeglądarek desktopowych i pozycją lidera na rynku przeglądarek mobilnych, Opera ma w Polsce wielu lojalnych użytkowników. Polski rynek słynie z dużej świadomości i zainteresowania technologią przeglądarek. Nic dziwnego więc, że to właśnie u nas Opera chce inwestować w nową kadrę pracowniczą.

Aktualnym celem Opera Software jest dalsze zatrudnienie w warszawskim oddziale wykwalifikowanego personelu. Firma szuka doświadczonych programistów do pracy nad pełnymi wyzwań projektami dla globalnych partnerów: producentów komórek i wielu innych urządzeń. Ten rynek rozwija się błyskawicznie - Opera jest instalowana już nie tylko na komórkach, ale także w konsolach do gier, palmtopach, smartfonach, samochodach, terminalach na dworcach czy lotniskach, telewizorach itd. Jeśli chodzi o liczbę aktywnych użytkowników mobilnych przeglądarek internetowych, Opera Mini jest zdecydowanym numerem jeden. W kwietniu br. miała ponad 23,5 mln użytkowników - o 140% więcej w porównaniu z kwietniem 2008 r. Użytkownicy Opery Mini obejrzeli blisko 8,7 miliarda stron w samym tylko kwietniu 2009 r., generując dla operatorów telekomunikacyjnych ponad 151 terabajtów danych. Dane w Operze Mini są kompresowane o 90%. Gdyby nie ten fakt, użytkownicy przeglądarki obejrzeliby 1,4 petabajta danych.

Opera szuka pracowników w Polsce

Zbliża się premiera 10. wersji Opery. Na tym zrzucie ekranowym widać, że będzie ona miała funkcję sprawdzania pisowni w formularzach.

Początki Opery sięgają 1994 r., kiedy to Jon von Tetzchner wspólnie ze swoim kolegą Geir Ivarsøyem zaczął prace nad przeglądarką internetową w dziale badań norweskiego Telekom Telenor. Niedługo później Opera została udostępniona publicznie. Z czasem stała się popularnym narzędziem wyposażonym w szereg innowacyjnych funkcji, które zrewolucjonizowały Internet. Jako prezes Opera Software Tetzchner propaguje wizję Jednej Sieci (One Web), której realizacja umożliwi ludziom uniwersalny dostęp do Internetu w dowolny sposób, z dowolnego miejsca, niezależnie od posiadanych urządzeń i platform systemowych.

Co do nowo otwartego oddziału w Warszawie, Tetzchner jest pełen optymizmu i podsumowuje krótko: - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Opera rozwija się tak szybko właśnie w Polsce, gdzie mamy tak wielu lojalnych użytkowników.

Oferty pracy Opera znajdują się pod adresem: www.opera.com/company/jobs/list/?dept=all&location=pl

Pobierz aktualną wersję Opery: programy.pcworld.pl/pc/programy/19920/Opera.9.64.html

Aktualizacja: 03 czerwca 2009 13:33

OPERA 10 JUŻ DOSTĘPNA!

Dzisiaj kolejny ważny dzień dla Opery: firma udostępniła najnowszą wersją swojej przeglądarki, oznaczoną numerem 10.00 beta 1. Więcej informacji znajdziesz w naszym serwisie z aktualnościami: czytaj: "Opera 10 beta udostępniona"

Najnowsza Opera jest też oczywiście dostępna w naszym dziale Download:

pobierz Operę 10.00 beta 1


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: