Opera w drodze to TV

Alternatywne dla IE i Netscape'a oprogramowanie do przeglądania Internetu oferowane przez firmę Opera Software, pojawi się w przystawkach telewizyjnych opracowywanych przez Canal Plus Technologies.

Przeglądarka Opera będzie wykorzystywana w nowej generacji przystawek telewizyjnych (set-top boxes) służących do korzystania z Internetu na ekranach odbiorników TV i opracowywanych przez Canal Plus Technologies. Zgodnie z warunkami umowy, Canal Plus (oddział koncernu Vivendi Universal) będzie korzystał z technologii internetowych opracowanych przez Opera Software przez najbliższe pięć lat, oświadczył Rolf Assev, wiceszef norweskiej firmy. Przeglądarka konstruowana dla Canal Plus ma być gotowa pod koniec przyszłego roku, a Canal Plus jest zobowiązany do wykorzystywania jej we wszystkich swoich urządzeniach. Opera zdobyła wprawdzie niewielką, ale lojalną grupę użytkowników - program można pobrać bezpłatnie albo zapłacić 39USD za wersję bez reklamówek - jednak prawdziwą nadzieją na przyszłość dla Opera Software jest rynek alternatywnych dla komputera urządzeń dostępowych do Internetu, który ma generować 75% obrotów firmy.

'Nasza przeglądarka jest bardzo lekka i szybka, a nie ma zbyt wiele pamięci w przystawkach telewizyjnych. Do osiągnięcia zamierzonych rezultatów potrzebne jest zatem wydajne i małe oprogramowanie, dokładnie tym czy jest Opera - zawsze stawialiśmy na jak najmniejszy rozmiar pliku i szybkość działania, a nie dodatkowe opcje', twierdzi Rolf Assev.

http://www.opera.com


Zobacz również