Opera w konsoli Nintendo

Opera Software ogłosiła wczoraj szczegóły dotyczące swojej przeglądarki internetowej przeznaczonej dla konsoli Nintendo Wii. Będzie ona dostępna do pobrania z internetowego sklepu Wii Shop Channel i na razie będzie bezpłatna.

Koncern Nintendo poinformował, że promocja, umożliwiająca bezpłatne pobranie przeglądarki będzie trwała do czerwca przyszłego roku. Sama przeglądarka będzie bazowała na najnowszej wersji 9 i będzie wyposażona we wszystkie jej narzędzia, jednak niektóre z nich będą specjalnie zmodyfikowane z myślą o konsoli. Na przykład obsługa technologii Flash i AJAX zapewni bezproblemowe korzystanie z rozbudowanych serwisów WWW, takich jak choćby Google Maps. Także nawigację przeglądarką zaprojektowano w ten sposób, aby maksymalnie wykorzystać możliwości nowego kontrolera Wii i aby była jak najbardziej intuicyjna.

Po okresie promocji użytkownicy bedą mogli kupować przeglądarkę w sklepie internetowym Wii Shop Channel za punkty Wii. Na razie nie wiadomo jeszcze ile takich punktów trzeba będzie wydać na Operę. Sama konsola będzie dostępna jeszcze w tym roku i ma kosztować 250 USD w Stanach Zjednoczonych i 250 euro w Europie.

Oficjalna informacja.