Opera w telewizorach i odtwarzaczach Blu-ray Sony

Firma Sony wybrała Operę jako przeglądarkę dla swoich nowych telewizorów Bravia oraz odtwarzaczy Blu-ray. Producent przeglądarki wprowadzi do urządzeń Sony rozwiązania znane już z komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych.

Opera Software przy pomocy swojego narzędzia Opera Devices Software Developer Kit (SDK), które pozwala tworzyć oprogramowanie na różne platformy, zaprojektuje przeglądarkę internetową dla telewizorów Bravia i odtwarzaczy Blu-ray od Sony.

Firmy będą wspólnie pracować nad przygotowaniem rozwiązań, które pozwolą na korzystanie z Internetu bez konieczności posiadania dodatkowych urządzeń. Opera zapewnia technologię przeglądania Internetu ze wsparciem najnowszych standardów, takich jak HTML5, HbbTV i OIPF.

Opera wcześniej, oprócz przeglądarki desktopowej, stworzyła popularne wersje swojego oprogramowania na różnego rodzaju urządzenia mobilne. Opera Mini i Mobile są bardzo cenione przez użytkowników oraz wyjątkowe dzięki kompresji oglądanych stron, która bardzo przyśpiesza mobilne surfowanie po Internecie.

Sony natomiast, oferuje urządzenia Sony Internet TV, które pozwalają na korzystanie z Google TV. Platforma ta udostępnia różne serwisy jak Facebook, YouTube i wiele innych, a także filmy na żądanie (VOD). Teraz produkty Sony będą wyposażone w przeglądarkę Opera, pozwalającą w pełni cieszyć się internetem.