Opera wzmocni platformę HyperSpace

Phoenix Technologies, znany producent BIOSów, zawarł umowę z firmą Opera Software, na mocy której przeglądarka Opera wzmocni platformę HyperSpace. W praktyce oznacza to, że użytkownicy będą mogli korzystać z popularnej przeglądarki bez konieczności uruchamiania systemu operacyjnego.

Platforma HyperSpace to wirtualne środowisko umożliwiające użytkownikom szybkie uruchamianie wybranych aplikacji bez konieczności długotrwałego oczekiwania na załadowanie systemu operacyjnego. Dzięki porozumieniu zawartemu z Opera Software przeglądarka internetowa norweskiego producenta będzie mogła być uruchomiona w zaledwie kilka sekund. Tego typu rozwiązanie jest szczególnie istotne dla użytkowników przenośnych komputerów. Pozwala im nie tylko zaoszczędzić czas, ale również przekłada się na wydłużenie czasu pracy na bateriach.

Podobne porozumienie zostało także podpisane z formą Corel, która na bazie Corel LinDVD przygotuje dla platformy HyperSpace aplikację umożliwiającą odtwarzanie filmów zapisanych na płytach DVD.

Warto podkreślić, iż dzięki mechanizmowi HyperCore wykorzystującemu rozwiązania z zakresu wirtualizacji platforma HyperSpace może także funkcjonować równolegle z systemem operacyjnym. Przełączanie między tym środowiskiem a załadowanym systemem jest wywoływane za pomocą pojedynczego klawisza. System operacyjny przechodzi wówczas w stan uśpienia, co wpływa korzystnie na ograniczenie poboru energii. Producent zapowiada także możliwość wykorzystania HyperSpace do bezpiecznego przeprowadzania transakcji internetowych oraz do zdalnego usuwania problemów związanych z systemem operacyjnym.

Dodatkowe informacje (w języku angielskim), w tym prezentację platformy HyperSpace można znaleźć na stronie firmy Phoenix Technologies.


Zobacz również