Operacja Facebook - dlaczego Anonymous nie zniszczy Facebooka 5 listopada?

Ostatnio pojawiły się doniesienia, że 5 listopada grupa hakerów Anonymous w ramach operacji Facebook planuje zniszczyć Facebooka , ale możliwe, że... tak się nie stanie. Dlaczego? Bo wygląda na to, że ktoś podszywa się pod słynny zespół Anonymous. A przynajmniej wskazują na to pewne szczegóły...

FacebookOP

O tej głośnej ostatnio sprawie pisałem w artykule Pamiętaj, pamiętaj o 5 listopada... - tego dnia Anonymous zniszczy Facebooka. Jednak jest kilka przesłanek, które każą sądzić, że cała ta operacja Facebook to jedynie mistyfikacja.

Słaba jakość techniczna nagrania

Chociaż filmik zapowiadający zniszczenie Facebooka zawiera to samo logo i mechaniczny głos jak w przypadku wcześniejszych filmów zrobionych przez Anonymous, to jednak warto zwrócić uwagę na to, że jakość techniczna nagrania jest o wiele gorsza niż wcześniejszych produkcji grupy Anonymous.

Brak promocji filmu w internecie

Film został umieszczony na YouTube już ponad miesiąc temu, w dodatku na zupełnie nowym koncie FacebookOP - i leżakował tam sobie bez jakichkolwiek prób nagłośnienia ze strony Anonymous. Wszystko rozniosło się dopiero, gdy prasa hiszpańska i niemiecka odkryły ten filmik...

Atak na Facebooka nie jest w stylu Anonymous

Jak wynika z filmu, Anonymous chce zniszczyć Facebooka za wykorzystywanie prywatnych danych użytkowników oraz za faktyczny brak możliwości skasowania swojego konta na Facebooku. Kolejny zarzut to przekazywanie naszych prywatnych informacji różnym rządowym agencjom. Tymczasem do tej pory Anonymous walczyli z czymś zupełnie innym - wyciąganiem danych z serwerów, zmienianiem treści witryn internetowych lub atakami DoS. Anonymous nigdy nie próbowało całkowicie zniszczyć całego serwisu.

Anonymous dementuje informacje o operacji Facebook

I najważniejszy trop - kanał informacyjny Anonymous (@anonops w serwisie Twitter) zdecydowanie dementuje informacje o operacji Facebook.

Operacja Facebook - dlaczego Anonymous nie zniszczy Facebooka 5 listopada?

Anonymous na Twitterze

Operacja Facebook - dlaczego Anonymous nie zniszczy Facebooka 5 listopada?

Anonymous na Twitterze

Operacja Facebook - prawda czy fałsz?

Hmm... Faktycznie wygląda to trochę podejrzanie. Ale kto wie? Może to tylko taka cisza przed burzą, a Anonymous chcą uśpić czujność Zuckerberga, by uderzyć w Facebook z całą siłą? A może to tylko niewybredny żart internetowych dowcipnisiów nie lubiących Facebooka i podszywających się pod hakerów z Anonymous? Jakby nie było, wszystkiego dowiemy się już 5 listopada. Pamiętajmy więc o tej dacie.

Operacja Facebook - dlaczego Anonymous nie zniszczy Facebooka 5 listopada?

Anonymous

Anonymous nie może zniszczyć Facebooka

Inna sprawa, że nie wierzę w to, że Anonymous mogłoby całkowicie zniszczyć Facebook. Mogliby co najwyżej utrudnić działanie serwisu. Z pewnością Facebook ma kopie zapasowe danych, więc dane zostałyby odzyskane. Chyba że faktycznie Anonymous skasowałoby także serwery zapasowe... Ale to jest bardzo, bardzo mało prawdopodobne. Co Wy o tym myślicie?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: