Operacja L.A.T.O. w War Thunder: sześć ekskluzywnych maszyn oraz jeszcze więcej niespodzianek

Gaijin Entertainment ogłasza start Operacji L.A.T.O. w War Thunder. Od 2 sierpnia do 26 sierpnia gracze mogą zdobyć sześć unikalnych maszyn: lekki czołg BT-7 (F-32), ciężki samolot myśliwski Bf 110 C-6, fregatę typu River K-246, pojazd opancerzony AUBL/74 HVG, myśliwiec odrzutowy P-59A oraz niszczyciel Yūdachi.

Oto nowe jednostki, które z pewnością zainteresują fanów historii oraz weteranów gry:

  • BT-7 (F-32): W 1939 roku czołg BT-7 wyposażono w armatę F-32 kaliber 76 mm. Wysoka prędkość pojazdu pozwoli na szybkie flankowanie, a nowa armata bez problemu poradzi sobie z większością przeciwników.
  • P-59A Airacomet: Pierwszy amerykański myśliwiec odrzutowy. Opracowany podczas II Wojny Światowe jednak nigdy nie został wykorzystany na placu boju. W War Thunder dołączy do maszyn z IV ery i będzie walczył na równi z myśliwcami o napędzie tłokowym.
  • AUBL/74 HVG: Jest to modyfikacja Fiata AUBL/74 uzbrojona w działo o kalibrze 60 mm oraz dwupłaszczyznową stabilizację. Dzięki lekkiemu opancerzeniu jest to szybki i zwinny pojazd, który jest w stanie ostrzeliwać przeciwników ze snajperską precyzją nawet na długim dystansie.
  • Bf 110C-6: Modyfikacja niemieckiego Zerstörer wyposażona w uzbrojenie ciężkiego kalibru. C-6 wykorzystywane były podczas kampania francuskiej 1940 roku jako broń przeciwpancerna.
  • Fregata typu River: Fregata królewskiej marynarki eskortująca konwoje i zwalczająca okręty podwodne Państw Osi. Uzbrojona jest w działa o kalibrze od 20 do 102 mm, które będą bardzo skuteczne podczas walk z samolotami i niewielkimi statkami bojowymi.
  • Niszczyciel Yūdachi: Był częścią słynnego „Tokyo Express”, który wykonywał nocne kursy na Guadalcanal. Uzbrojony jest w pięć dział kalibru 127 mm oraz dwie poczwórne wyrzutnie torped.
Operacja L.A.T.O. w War Thunder: sześć ekskluzywnych maszyn oraz jeszcze więcej niespodzianek

Aby wygrać nagrody w Operacji L.A.T.O. gracze muszą wykonywać zadania, za które otrzymają specjalne odznaczenia. Z ich pomocą odblokują unikalne dodatki do gry takie jak emblematy czy kamuflaże, a także wcześniej wymienione maszyny. Zdobyte kupony na nowe jednostki można przypisać do swojego konta w War Thunder lub sprzedać innym graczom na „Gaijin Market”.